Kino filmo "Z for Zachariach" kadras

Ką jūs darytumėte, jeigu staiga liktumėte vienintelis žemės gyventojas? Ar ieškotumėte kitų? Ar pasiduotumėte nevilčiai daugiau niekada nebepamatyti kito gyvo žmogaus? Būtent su šiuo klausimu susiduria filmo „Z reiškia Zacharijų” (Z for Zachariach), pagrindiniai herojai.

Filmas pasakoja apie tris visiškai skirtingus žmonės, iš visiškai skirtingų pasaulių. Kitokiomis aplinkybėmis šie žmonės ko gero net nebūtų susitikę, tačiau žmoniją ištikusi katastrofa juos sujungė vienam bendram tikslui. Pagrindiniai ir vieninteliai šios režisieriaus Craig Zobel dramos aktoriai buvo parinkti tinkamai. O savo personažus, aktoriai ištobulino tiek, kiek leido filmo kūrėjai. Filme vaidina būsimoji Holivudo žvaigždė Margot Robbie – aktorė jau spėjusi nusifilmuoti kartu su Leonardo DiCaprio filme „Volstryto Vilkas“. Taip pat vaidina blogiukę viename labiausiai laukiamų metų filmų – „Savižudžių Būrys“. Aktorius Chiwetel Ejiofor – nominuotas „Oskarui“ už geriausią pagrindinį vaidmenį filme „12 vergovės metų“ bei aktorius Chris Pine – puikiai pažįstamas visų „Žvaigždžių Kelio“ gerbėjų.

Z-for-Zachariach-1Kino filmo “Z for Zachariach” kadras

Filmo pasakojimas mus nukelia į postakopaliptinį pasaulį – po didžios katastrofos, nusinešusios praktiškai visų žemės gyventojų gyvybes. Jauna mergina vardu Ann Burden (Margot Robbie), kilusi iš mažo miestelio Pietuose. Vaikystę praleidusi fermoje, vienatvės dienas leidžia nuostabaus grožio slėnyje. Slėnis, kuriame Anna gyvena – tai Dievo apsaugota vieta, kuri buvo nepaliesta katastrofos padalinių. Kas tokio baisaus nutiko pasaulyje, filmas neparodo. Tačiau iš atskirų detalių, bei veikėjų pasakojimų nesunkiai galima nuspėti kas įvyko – branduolinis karas ar didžiulis sprogimas nusinešęs visą gyvybę nuo žemės paviršiaus. Anna yra stipri mergina – turinti savąjį suvokimą bei vertybes. Stipriai įtikėdama Dievą ji nepasiduoda bei bando gyventi toliau. Išgyventi artimųjų netektį bei absoliučią vienatvę jai padeda jos kompanionas – šuo.

Z-for-Zachariach-2Kino filmo “Z for Zachariach” kadras

Vieną eilinę dieną, medžiodama ji staiga pamato kitą gyvą žmogų. Pasekus jį iki tvenkinio, Anna jam išgelbėja gyvybę. Taip ji susipažįsta su Jhonu Loomis (Chiwetel Ejiofor). Jhonas Loomis yra mokslininkas – ateistas, turintis kitus įsitikinus bei kitas vertybes, kurios Annos atžvilgiu neretai yra nepriimtinos. Tačiau abiem žinant, jog jie yra vieninteliai gyvieji aplinkui, labai svarbu visko nesugadinti, išsaugoti augantį pasitikėjimą bei augančias simpatijas. Jhono pagrindinis tikslas – atkurti populiacija, tačiau jis žino, jog prieš tai reikia atstatyti elektros tiekimą bei pasiruošti artėjančiai žiemai. Bėgant dienoms jie tampa vis artimesni bei geriau supranta vienas kitą. Ilgai nereikia laukti kol vienas įsižiūri kitą. Tačiau Jhonas bijo viską sugadinti, todėl nutaria susilaikyti iki tol, kol visi darbai bus nebaigti.

Z-for-Zachariach-3Kino filmo “Z for Zachariach” kadras

Vos įsivažiavusius populiacijos atkūrimo procesui, staiga pasirodo ir trečiasis filmo veikėjas – Calebas (Chris Pine). Calebas yra buvęs kalnakasys tik per stebuklą likęs gyvas po katastrofos, keliaujantis toliau į Pietus nuo vietos, kurioje jis slėpėsi. Nuo tos akimirkos filmas pasuka kiek kita linkme. Anna, būdama mandagi bei svetinga mergina, pasiūlo Caleb apsistoti jos namuose. Tačiau Jhonas, būdamas vienintelis vyras apylinkėse ir matydamas Annos susidomėjimą naujuoju svečiu, staiga pajunta galimą grėsmę dėl savo svarbos Annos akyse. Stengdamas tramdyti kylančius jausmus, Jhonas nori įrodyti Annai, jog viskas yra gerai ir, kad jis nepavydi naujokui Calebui. Akimirkai nurijęs išdidumą, Jhonas suburia Anną ir Calebą bendram tikslui. Per tą laiką šis meilės trikampis įgauna vis didesnį pagreitį, o Calebo žaidimai tirštinant spalvas įneša vis daugiau trinties.

 

Verdiktas 8/10

Nors filmo veiksmas mus nukelia į Šiaurės Ameriką, iš tikrųjų, nuostabūs gamtos vaizdai buvo filmuoti Naujojoje Zelandijoje. Šis filmas yra pastatytas pagal to pačio pavadinimo, 1974 metų, rašytojo Robert C. O‘Brien romaną. Nepaisant gan neblogo knygos įvertinimo bei pripažinimo, filmo scenarijus bei jo eiga gerokai skiriasi nuo pirminio varianto: Pirmiausiai, knygoje trečiojo personažo nėra, o šioje knygos ekranizacijoje, siekiant įnešti daugiau intrigų jis atsiranda. Antra, knygoje santykiai tarp Ann ir Jhon yra išvystyti kur kas labiau, nei parodė režisierius Craig Zobel. Be to, šiame filme paliekama per daug vietos interpretacijoms – ši išlikimo drama nepapasakoja priešistorės, kuri geriau lestų suvokti kas įvyko. Taip pat kai kuriose pasakojimo vietose pradėsite abejoti veikėjų priimamais sprendimais. Suabejosite ir vertybėmis, kuriomis vadovaujasi vienintelė filmo moteris Anna. Bei galbūt, privers šį filmą vertinti kaip lėto veiksmo meilės trikampio dramą, su iš dalies nuspėjamu siužetu. Nepaisant visko, filmas žiūrisi gan lengvai bei maloniai. Lėtas filmo siužetas per daug nevargina ir nekliūna, o aktorių profesionalumas užpildo kitas iškilusias spragas.

Taip pat skaitykite: