Donaldas Trumpas / Facebook archyvo nuotr.

Ketvirtadienį „Facebook“ valdančioji bendrovė „Meta“ atkūrė buvusio prezidento D. Trampo „Facebook“ ir „Instagram“ paskyras. Buvo panaikinti apribojimai, dėl kurių Trampas negalėjo skelbti pranešimų abiejose socialinėse platformose.

Ketvirtadienį „Meta“ spaudos atstovas „The Hill“ patvirtino, kad D. Trampo paskyra platformose buvo atkurta. Sausio 25 d. bendrovės pareiškime buvo teigiama, kad D. Trampo paskyra bus atkurta artimiausiomis savaitėmis.

Oficialus D. Trampo „Facebook“ puslapis turi 34 mln., o jo „Instagram“ paskyra daugiau kaip 23 mln. sekėjų.

Paskutinis jo „Facebook“ pranešimas buvo paskelbtas 2021 m. sausio 6 d. ir jis ragino visus Jungtinių Valstijų Kapitolijuje išlikti taikiais.

Donaldas Trampas, lapkritį paskelbė, jog trečią kartą kandidatuosiantis į prezidento postą.  Po „Facebook“ ir „Instagram“ draudimo jis įsteigė savo platformą „Truth Social“. Tačiau „Facebook“ buvo svarbi jo ankstesnių lėšų rinkimo operacijų dalis.

Priimdamas sprendimą leisti D. Trampui grįžti į platformą, „Facebook“ nesikonsultavo su savo priežiūros taryba. Bendrovė teigė mananti, kad buvusio prezidento keliamas pavojus visuomenės saugumui sumažėjo nuo tada, kai prieš daugiau nei dvejus metus jo pasekėjai įsiveržė į Kapitolijų.

Praėjusį mėnesį atstovė spaudai pareiškė, kad artimiausiomis savaitėmis atkurs D. Trampo „Facebook“ ir „Instagram“ paskyras. Tačiau siekiant užkirsti kelią pakartotiniams pažeidimams, šiuo metu veikia papildomos apsaugos priemonės.

D. Trampas ir jo šalininkai skleidė melagingą informaciją apie 2020 m. rinkimų rezultatus teigdami, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

Praėjusį mėnesį „Meta“ adresuotame laiške D. Trampo rinkimų kampanijos komanda paprašė atkurti D. Trampo „Facebook“ paskyrą, nes jis vėl kandidatuoja į prezidentus. Buvusiam prezidentui taip pat gresia daugybė teisinių kovų ir federalinių tyrimų prieš jį ir jo rinkimų kampanijos komandą.

Po beveik dvejų metų, naujojo generalinio direktoriaus Elono Musko dėka, D. Trampo paskyra „Twitter“ tinkle buvo ir vėl aktyvuota. Nepaisant to, nuo tada, kai buvo panaikintas paskyros veiklos sustabdymas, jis savo paskyroje neskelbė jokios naujos informacijos.

Po to, kai jam buvo uždrausta naudotis kitomis svetainėmis, D. Trampas įkūrė „Truth Social“ ir šiuo metu yra surinkęs maždaug 4,9 mln. sekėjų. Teigiama, kad Trampo išimtinio naudojimo sutartis su šia įmone baigsis birželio mėn.

Taip pat skaitykite: