Gatvės menininkas Banksy , kuriam nesvetima ir politinė pozicija, dabar savo kūryba išreiškė susirūpinimą dėl karo Ukrainoje. Buvo pasklidę gandai, kad britų gatvės menininkas yra Ukrainoje, nes Kijeve ir jo apylinkėse atsirado keturi jo stiliaus gatvės meno piešiniai. Banksy patvirtino, kad jis tikrai yra Ukrainoje, paskelbdamas vieną iš savo darbų „Instagram“. Juodai baltame piešinyje, nutapytame ant subombarduoto pastato, pavaizduota gimnastė, kuri stovi ant rankų ir balansuoja tarp griuvėsių.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Banksy (@banksy)

Prie nuotraukos Banksy parašė: „Borodyanka, Ukraine.“ Borodianka, esanti maždaug už 48 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Kijevo, pirmosiomis karo dienomis buvo smarkiai bombarduojama Rusijos kariuomenės. Banksy nuotraukose galima matyti, kad jo kūrinį supa griuvėsiai.

Be gimnazistės piešinio ant sienos, Ukrainoje yra dar keli, kaip manoma, Banksy darbai. Viename iš jų, taip pat esančiame Borodiankoje, vaizduojamos dziudo varžybos tarp berniuko ir vyro, panašaus į Putiną. Kūrinyje berniukas apverčia vyrą ant nugaros. Reikėtų paminėti, kad V. Putinas yra kovos menų gerbėjas ir turi juodąjį dziudo diržą.

Kitame, Irpine esančiame paveiksle, vaizduojama meninės gimnastikos gimnastė, dėvinti kaklo įtvarą. Ji mojuoja kaspinu virš galvos ir „balansuoja“ ant skylės pastato šone. Ketvirtajame piešinyje, nutapytame ant betoninio gynybinio bloko Kijeve, pavaizduoti du vaikai, naudojantys metalinę cisterną, kaip sūpynes.

Negalima patvirtinti, kad kiti trys kūriniai, kurie nebuvo paskelbti Banksy „Instagram“ paskyroje yra jo kūryba. Tačiau atsižvelgiant į darbų stilių yra didelė tikimybė, kad lankydamasis šalyje, purškiamais dažais, jis nupiešė daugiau nei vieną paveikslą.

Jei norite pamatyti daugiau Banksy darbų Ukrainoje, stebėkite jo „Instagram“ paskyrą ir sužinokite ar kiti darbai iš tiesų ir sužinokite ar kiti darbai iš tiesų yra jo kūrybos.

Taip pat skaitykite: