Įspūdingas dėmesys detalėms ir nepriekaištingas tikslumas portretuose. Taip menininkas Christianas Fuchsas atkūrė savo protėvių portretus naudodamas save kaip išraiškos priemonę. Jis pradėjo šių portretų seriją siekdamas sužinoti daugiau apie savo genealoginį medį, ir ambicingai siekė įkūnyti savo šeimos narius.

Christianas Fuchsas yra fotografas ir vizualizacijos menininkas, gyvenantis ir dirbantis Limoje, Peru. Jis domisi apie permąstymus bei pertvarkas savo šeimos prisiminimuose. Kai motinai buvo diagnozuota šizofrenija, buvo išvežta į psiciatrinę ligoninę, po penkerių metų ji mirė. Tėvas palikęs šeimą, susikūrė naują gyvenimą, susituokė ir dingo. Christianas, jo brolis ir sesuo buvo paimti senelių, kurie ir užaugino juos tarp portretų gausybės.
christian-fuchs-ancestor-portrait-recreations-2

Namuose esantys portretai ir kitų objektai priklausė Fuchs šeimynai ir senesnėms kartoms. Bet pradėjus domėtis, buvo rasta keletas tuščių erdvių, nežinomų asmenybių, kurias užpildyti teko pačiam fotografui.

christian-fuchs-ancestor-portrait-recreations-4

Vaikystėje žiūrėdavęs į fotografijas bei kalbėdamas su portretais, sukurdavo įsivaizduojamą dialogą tarpusavyje. Menininkas atsimena, jog žiūrėdavęs į juos valanda jausdavo, jog jie tai pat stebėdavo jį. Todėl ir buvo kilus idėja sukurti naują seriją portretų savo kartos.

christian-fuchs-ancestor-portrait-recreations-5

Tad ši nuotraukų serija buvo pavadinta – ,,Transgeneracija“. Portretai tapo spektaklio dalimi, kuriose menininkas tapo giminės vyrais ir moterimis. Tai buvo priemonė atkurti momentą, kai gyveno Christiano Fuchso protėviai, naudojant savo kūną kaip priemonę tai išreikšti.

christian-fuchs-ancestor-portrait-recreations-3

Siekiant šio tikslo, buo naudojami įvairūs kostiumai, kūriami asmenybės charakterio bruožai, net pats fotografas, auginęs barzdą siekiant sukurti didesnį tikroviškumą. Buvo atliekami visi būtini veiksmai, siekiant pavaizduoti tikslingai tam tikrą šeimos asmenybę.

christian-fuchs-ancestor-portrait-recreations-6

Norėdamas taikliai užfiksuoti kiekvieną šeimos dvasią, menininkas kruopščiai išstudijavo kiekvieną portretų detalę – pradedant drabužiais ir šukuosena, baigiant laikysena bei išraiška. Nors Fuchs buvo atsakingas už kiekviena dalį nuotraukos, jis prašė pagalbos vietos siuvėjų ir juvelyrų, atkuriant drabužius bei papuošalus.Tai pat padėjo ir makiažo specialistas, kuris formavo menininko veidą su kosmetika ir skystu lateksu pagal portretus.

christian-fuchs-ancestor-portrait-recreations-7

Menininkas teigia, jog kiekvienas iš mūsų yra visų kartų produktas. Tai tarsi daug būtybių, kurios gyventų mumyse, ir norėtųsi išgirsti kiekvieno iš jų balsą.

Taip pat skaitykite: