Agnė Bilotaitė. ELTA / Dainius Labutis

Parlamentui ketvirtadienį planuojama pateikti įstatymo pataisas, pagal kurias įsidarbinti norintys užsieniečiai privalėtų turėti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Taip pat įstatymu griežtinami reikalavimai imigrantus norinčioms įdarbinti įmonėms. Kaip teigia įstatymo iniciatoriai, siūlymais siekiama sureguliuoti atvykstančių migrantų priėmimo tvarką, taip sprendžiant darbo jėgos trūkumo problemą ir kartu atsižvelgiant į nacionalinio saugumo interesus.

Priėmus pakeitimus, būtų sugriežtintos užsieniečių įdarbinimo sąlygos bei taikomi papildomi reikalavimai užsieniečius ketinantiems priimti darbdaviams. Tokios įmonės turės teikti papildomą informaciją apie savo veiklą toje srityje, kurioje ketina įdarbinti užsienietį.

Taip pat siūlymai įtvirtintų, kad užsieniečiai Lietuvoje galėtų dirbti tik turėdami leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, darbdaviams būtų numatyta atsakomybė, jeigu nemokėtų sutarto darbo užmokesčio.

Kaip aiškina Vidaus reikalų ministerija (VRM), priėmus pakeitimus trūkstamas darbo vietas galėtų užpildyti aukštos kvalifikacijos užsieniečiai, Lietuvos ekonomika būtų skatinama pereiti nuo konkurencijos mažesne kaina prie konkurencijos geresne darbo kokybe.

Pakeitimus bus siūloma svarstyti Užsienio reikalų, Socialinių reikalų ir darbo bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetuose. Pritarus siūlymui po pateikimo, į Seimo plenarinių posėdžių salę įstatymas sugrįžtų birželio 4 dieną.

Ūla Klimaševska (ELTA)

Taip pat skaitykite: