Organizatorių archyvo nuotr.

Mados pramonė dažnai sulaukia kritikos dėl vartotojiškumo skatinimo ir neekologiškų sprendimų. „Ric Creative“ siūlo sprendimą vienai iš problemų, su kuria susiduria mados industrijos atstovai, ieškodami gamtai draugiškesnių sprendimų – ekologiškesnį manekeną, pagamintą naudojant mažiau žalingų medžiagų bei pritaikius žaliąjį arba ekologinį 3D manekeno projektavimą.

Mažesnis poveikis gamtai su ekologiškais manekenais

Ekologiški manekenai, turintys mažesnį poveikį aplinkai, tai kiekvieno atsakingo ir sprendimų ieškančio prekybininko pasirinkimas. Tokius aplinkai draugiškesnius manekenus galima pritaikyti bet kurio stiliaus rūbais ar aksesuarais prekiaujančioje parduotuvėje, taip pat naudoti rūbams, aksesuarams fotografuoti, jei užsiimate internetine prekyba.

Rūbų pramonė yra trečia didžiausia industrija, po automobilių ir technologinės industrijų. Rūbų ir tekstilės gamyba prisideda prie klimato kaitos daugiau nei visa aviacijos ir laivininkystės pramonė kartu sudėjus. O mados industrija yra atsakinga net už 8 procentus visos pasaulio CO2 emisijos. Spręsti šias problemas, žinoma, visų pirma turi gamintojai, tačiau kiekvienas, net ir mažiausias tvaresnis sprendimas, gali prisidėti prie žalesnės ateities kūrimo.

Prekiaujant galima atsisakyti plastikinių maišelių, perteklinių pakuočių, o prekes eksponuoti naudojant tvarias, daugkartines pakabas, lentynas ir, žinoma, manekenus. Taigi kuo ekologiškas manekenas skiriasi nuo įprastinio? Apie tai pasakojame žemiau.

Sumažinome nereikalingas žaliavas ir energijos sąnaudas, gamindami ekologišką manekeną

Ric Creative“, kurdami aplinkai saugesnį 3D manekeną, atliko 3 pagrindinius pakeitimus. Jais buvo siekiama (ir pavyko!) sumažinti perteklinį medžiagų naudojimą, pasirinkti tvaresnes medžiagas, kurios mažiau teršia aplinką bei išvengti aštrių chemikalų naudojimo ten, kur yra gamtai draugiškesnių alternatyvų. Aplinkai saugesnis manekenas nuo įprasto skiriasi šiais 3 pagrindiniais dalykais:

  • Aplinkos apsaugos gerinimas taikant ekologinį 3D manekeno projektavimą.

Ekologinis projektavimas – tai turimo modelio koregavimas, atsižvelgiant į ekologijos ir tvarumo idėjas. Tokie modeliai yra gaminami panaikinant perteklines detales – taip sumažinant naudojamų medžiagų kiekį. Taip pat jie yra optimizuojami, jog liktų mažiau atliekų po gamybos proceso. Taip yra tausojami ištekliai, spartėja gamybos procesas, mažėja išskiriamo CO2 kiekis.

  • Techninės specifikacijos, draugiškesnės gamtai.

Anksčiau naudotas putų polistirolas buvo pasirinktas keisti ilgaamžiškesniu ir aplinkai draugiškesniu polimeru. Taip užtikrinama mažesnė žala aplinkai, mažiau sunaudojamų medžiagų reiškia ir mažiau išleisto CO2. Gamybos procese taip pat nuspręsta atsisakyti epoksidinės dervos, taip sumažinome toksiškų medžiagų panaudojimą.

  • Mažesnis poveikis aplinkai su ekologiškais dažais.

Trečiasis žingsnis, kurio ėmėsi „Ric Creative“, norėdami sukurti aplinkai draugiškesnį manekeną, tai įprastų dažų keitimas ekologiškais. Manekenai su ekologiškais dažais yra saugesni ir gamtai, ir žmonėms.

Žinoma, atsirandant naujoms technologijoms, esamus modelius visuomet galima tobulinti, ieškoti naujų ekologiškesnių sprendimų

Šis „Ric Creative“ 3D tvaresnio manekeno modelis – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori žengti dar vieną žingsnelį tvarios prekybos link. Viskas priklauso nuo jūsų – rinkinės ekologiškus manekenus ir sumažinkite sukuriamų atliekų bei išskiriamo CO2 kiekį!

Partnerių turinys

Taip pat skaitykite: