multimedia.europarl.europa.eu archyvo nuotr.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia JAV vyriausybės nebuvęs informuotas apie Jungtinėse Valstijoje nutekintus slaptus dokumentus. Tai jis pareiškė interviu „Washington Post“, kurį laikraštis antradienį paskelbė savo svetainėje internete. „Nebuvau pirmiau informuotas Baltųjų rūmų ar Pentagono, – sakė V. Zelenskis. – Neturėjome šios informacijos, aš asmeniškai taip pat neturėjau“. Tai esą vienareikšmiškai blogai. „Washington Post“ straipsnyje teigiama, kad V. Zelenskis apie nutekintus dokumentus sužinojo per žinių laidą.

Amerikiečių žiniasklaida apie nutekintus dokumentus pirmą kartą pranešė prieš Velykas. Tada jau kelias savaites slapti JAV institucijų dokumentai apie Rusijos karą prieš Ukrainą buvo platinami internete. Tai, be kita ko, buvo informacija apie ginklų tiekimą, karo eigos vertinimai ir detalės apie tariamą JAV vykdomą partnerių šnipinėjimą.

21 metų kariškis kaltinamas dokumentus paskelbęs uždaroje pokalbių svetainėje. Iš čia jie plito toliau, kol dėmesį atkreipė institucijos ir žiniasklaida. Vyras stos prieš teismą. Tyrimas tęsiamas toliau.

Pasak V. Zelenskio, tai, kad slapta informacija nutekėjo, nėra gerai Kyjivui. Tai esą nėra gerai ir Baltųjų rūmų bei JAV reputacijai.

„Washington Post“, remdamasis nutekintais dokumentais ir savo šaltiniais, rašė, kad JAV abejoja planuojamo Ukrainos pavasario puolimo sėkme.

JAV yra svarbiausia Ukrainos sąjungininkė jos gynybiniame kare prieš Rusiją. Nuo invazijos pradžios Vašingtonas skyrė Kyjivio milijardinę paramą.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

Taip pat skaitykite: