Valdas Benkunskas. ELTA / Julius Kalinskas

Vilniaus miesto mero Valdo Benkunsko teigimu, pasiruošimas NATO viršūnių susitikimui sostinėje jau yra pradėtas. Anot jo, savivaldybė per kelis mėnesius miesto neperstatys ir esmingai vaizdo nepakeis, tačiau, pažymėjo V. Benkunskas, bus sutvarkyta infrastruktūra tose srityse, kuriose susitikimo metu judės svečiai.

„Pagrindinė žinutė, ką mes tikrai nuo pat pradžių, ir kolegos, dabar kuruojantys tas sritis, sakė, kad per kelis mėnesius mes miesto neperstatysime ir esmingai to vaizdo nepakeisime. Bet tam tikrus dalykus, už ką yra atsakinga miesto savivaldybė, tikrai padarysime, ir tie darbai jau yra pradėti arba yra planuojami“, – po koalicijos sutarties pasirašymo žurnalistams teigė išrinktasis sostinės meras V. Benkunskas.

„Tai pirmiausia yra infrastruktūros sutvarkymas – prasčiausių gatvių arba prasčiausios aptarnaujančios infrastruktūros, tokios kaip pėsčiųjų takų, kaip apšvietimo tinklų sutvarkymas tose jungtyse, kur mūsų svečiai judės iš oro uosto į tam tikras sritis“, – paaiškino meras.

Pasak V. Benkunsko, į būtinus atlikti darbus įtrauktas ir gamtovaizdžio sutvarkymas.

„Turėsime patį renginį vasaros laikotarpiu, kai Vilnius bus žalias, tai čia reikalinga pasirūpinti gamtovaizdžiu, kad būtų ir žydinčių teritorijų. Tai tie darbai tikrai bus padaryti, kolegos administracijoje dirba ir tikrai sklandžiai tą padarys“, – patikino Vilniaus meras.

Jo teigimu, vienas iš esminių dalykų sostinėje NATO viršūnių susitikimo metu – eismo ribojimai, kurie sukels miestiečiams tam tikrų nepatogumų. Anot V. Benkunsko, dėl to apie tai įspėta iš anksto.

„Kita sritis turbūt esminė, kuri palies miestiečius, ypač gyvenančius centrinėje dalyje arba ten, kur vyks renginiai, yra eismo ribojimai.

Tai tam mes irgi ruošiamės, schemos šiuo metu yra ruošiamos, ir tas kelias dienas intensyviai, gali būti ir savaitė visa, kai vilniečiams bus tam tikrų nepatogumų“, – pažymėjo jis.

„Dėl to iš karto įspėjame. Nėra tai kažkokia naujiena, mes turime vasaros laikotarpiu, rudens pradžioje renginius, kurie irgi sąlygoja eismo tam tikrus ribojimus, tai tas tik intensyvumas užtikrinant saugumą, kuris yra natūraliai tokiam renginiui didelis, tikrai bus“, – teigė meras.

V. Benkunskas pridūrė, kad tikslesnės eismo ribojimo schemos bus pristatytos vėliau.

„Bet apie tai – eigoje, kai planai bus paruošti, pristatyti iš anksto bus ir papasakota“, – žurnalistams pirmadienį sakė Vilniaus meras.

ELTA primena, kad prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė kovo pabaigoje teigė, jog iki NATO Viršūnių susitikimo, kuris vyks jau liepos mėnesį, Vilniaus gatvės turės būti išasfaltuotos. Pasak jos, šis sostinėje rengiamas svarbus Aljanso partnerių susitikimas yra šansas naujai išrinktam merui bei valdžiai prisistatyti visam pasauliui.

„Vilniaus gatvės turės būti išasfaltuotos ir lygios. Tikrai taip“, – teigė patarėja, pažymėdama, kad taip pat svarbus sostinės švaros bei renginiui skirtos infrastruktūros klausimas.

NATO Viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis. Tokio pobūdžio susitikimas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Apie galimybę dalyvauti renginyje yra užsiminęs ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)

Taip pat skaitykite: