Fotografas Benjaminas Von Wongas – profesionalas, savo kūrybiškumą paverčiantis į projektus su dideliais tikslais. Jo nauja žinutė akcentuoja užterštumo plastiku įtaką. Undinės nekenčia plastiko yra tikras pavyzdys kaip menas gali būti išreikštas parodant tikrąsias pasaulio problemas. Von Wongas savo meninę kelionę pradėjo galvojant, kaip visiems nusibodusią problemą apie užterštumą plastiku paversti tokia, kuri patrauktų akį ir būtų dinamiška. Pasitelkus didžiulę pagalbininkų komandą jo noras parodyti undinę plaukiojančią plastiko jūroje išsipildė.

Iš 10,000 plastikinių butelių pagaminta jūra buvo labai apgalvotas pasirinkimas. Fotografas paskaičiavo, kad jeigu žmogus sunaudoja 167 plastikinius butelius per metus, tuo tarpu kai jam sukanka 60 metų, jis jau būna pasiekęs 10,000 plastikinių butelių limitą. Plastikas ne tik teršia vandenynus, bet ir išleidžia toksinus, kurie turi labai dideles pasekmes visiems vandens ištekliams. Daugybės nuodingų chemikalų pasklidimas turi labai didelės neigiamos įtakos orui, kuriuo mes kvėpuojame. Turėdamas „modelį“, kuri plaukia plastiko vandenynu, Von Wongas sukuria vizualų poveikį gamtai pateikimą.

7

Parengti šią fotosesiją buvo nemažas žygdarbis reikalaujantis didelės komandos koordinacijos. „Viena iš didžiausių mano kaip menininko stiprybių yra ta, jog aš per dažnai būnu naivus tam, jog supračiau kokios beprotiškos idėjos yra mano galvoje“ sakė fotografas. „Aš pasineriu į jas visa galva, suburdamas savanorius dėl vienos priežasties. Dėkoju žmonėms už pagalbą, kurie projekto pradžioje man buvo visiški nepažįstamieji, tačiau jų pagalba prasidėjo nuo mažo idėjos spindulėlio ir perėjo į milžinišką šios idėjos išpildymą.“

8

Pirmiausia atliekų tvarkymo centras Tomra mielai sutiko pristatyti 10.000 plastikinių butelių nemokamai. Kelias sekančias dienas, mažytė savanorių armija (kuri buvo rasta pasitelkiant medijas ir vietos žiniasklaidą) išvalė ir nuplėšė etiketes nuo plastikinių butelių. Toliau, buvęs rėmėjas (Power Dekor) išnuomavo didžiulį sandėlį savaitei, kur buvo atlikta fotosesija. Tuo pat metu dizainerė Cynthia Brault suformavo undinės uodegą. Didelis sąrašas draugų, šeimos ir nepažįstamųjų, kurie buvo suburti dirbti kartu geram tikslui, vis didėjo ir didėjo. Galiausiai, ši puiki komanda padarė geresnę fotosesiją, nei buvo tikėtąsi. 

9

Po visų pirmųjų pasiruošimų Von Wongas ir menininkė Allison Blue praleido visą dieną tam, jog kruopščiai sukomponuotų spalvotą plastikinių butelių jūrą. Jie koregavo jūrą iki kol sukūrė įspūdingą paplūdimį pačiai undinei. Tuo pat metu, modeliui Klarai buvo padaryta šukuosena, makiažas ir piešiniai ant kūno. Galutinis šios fotosesijos rezultatas sukelia labai daug minčių, fotografai išprovokuoja žmones pagalvoti apie jų įpročius teršti gamtą. „Pasikeitimai įvyksta tuomet, kai asmenys nusprendžia eiti ir kovoti kartu dėl to, kuo jie tiki“ pareiškia Von Wongas.

10

11

12

13

14

17

19
20

Taip pat skaitykite: