Organizatorių archyvo nuotr.

Jaunoji tūkstantmečio karta, kitaip dar žinoma kaip Y karta, stipriai skiriasi nuo savo tėvų – X kartos. Didžiausias skirtumas pastebimas vertinant asmeninio gyvenimo sprendimus. Kaip daugelis pastebi, jaunimas šiandien neskuba kurti šeiminio gyvenimo. Jei vis dėlto nusprendžia tuoktis, Y kartos atstovai prieš tai įsitikina, jog šis žingsnis tikrai prasmingas. Tai – individualistų karta, kuri pakeitė net ir sužadėtuvių tendencijas.

Prasmės ir unikalumo paieškos

Kalbama, kad jaunimas deimantų vengia, tačiau iš tiesų jie tiesiog siekia atrasti kažką savito ir kitokio. Įprasti sidabriniai ir balto aukso sužadėtuvių žiedai su nedidukais deimantais jiems neįdomūs, jei šie nekuria papildomos vertės. Kitaip tariant, jaunimui yra ypač svarbi istorija – ją atrasti siekiama net mažiausiuose dalykuose.

Rinkdamasi žiedus sužadėtuvėms ar vestuvėms, jaunoji tūkstantmečio karta ieško kažko, kas suteiktų papuošalui nematerialios vertės. Šiam tikslui jie dažnai pasitelkia individualią papuošalų gamybą, bando suderinti klasiką, modernumą ir savitus, unikalius elementus.

Pastaraisiais dažnai tampa asmeniniai papuošalai – tėvų ar senelių žiedai, apyrankės, grandinėlės. Vieni iš jų stengiasi išlieti naujus papuošalus, kiti – vienu ar kitu būdu suderinti abu. Populiarus sprendimas – įkomponuoti senelės ar prosenelės dovanotą brangakmenį į sužadėtuvių žiedą. Ši tendencija kiek siejasi su tūkstantmečio kartos vertybėmis – etiškumu, etniškumu, ekologiškumu.

Siekiant išsiskirti iš kitų, dažnai dairomasi ir senovinio dizaino žiedų su spalvotais brangakmeniais. Be to, jaunimas neretai nori ir žiedo lankelį susiformuoti individualiai. Jei tokios galimybės nėra, jie ieško meniškų, netradicinių žiedų, visiškai neprimenančių tų, kuriais puošėsi jų tėvai.

Dėmesys detalėms

Tūkstantmečio karta mano, kad sužadėtuvių žiedai neprivalo būti labai brangūs ar prabangūs. Mažiausiai Y kartos atstovams rūpi žiedų tendencijos ir mados. Sužadėtuvės jiems – ilgai planuotas sprendimas, tad daugiausiai dėmesio skiriama detalėms. Daug pinigų žiedams Y karta nelinkusi skirti, tačiau jiems svarbu, kad papuošalai būtų ilgaamžiai, aukštos kokybės, o svarbiausia – išskirtiniai.

Dėl šios priežasties daugiau dėmesio skiriama metalams, stiliui ir akmenukų formoms. Neretai pasirenkamas variantas – klasikinis (rausvojo aukso) žiedas su moderniomis dekoracijomis: nelygiu reljefu, spalvingu, ypatingos formos brangakmeniu ir graviūra. Jaunajai kartai svarbu, kad sužadėtuvių ar vestuvių žiedai taptų dar vienu būdu išreikšti save. Tad į tai įdedama daug pastangų.

Vertėtų paminėti, kad kito ne tik sužadėtuvių žiedai, bet ir pačios sužadėtuvių tradicijos bei tendencijos. Jaunoji tūkstantmečio karta linkusi viską įamžinti. Prieš maždaug tris dešimtmečius X karta, siekdama įamžinti šventę, tiesiog nusifotografuodavo fotostudijoje. Šiandien Y karta tam skiria gerokai daugiau dėmesio, laiko ir išlaidų.

Tam nemažai įtakos turėjo ir socialinės medijos, spaudimas susikurti sėkmingo, turtingo gyvenimo įspūdį. Tad vos tik merginos ranką papuošia sužadėtuvių žiedas, asmenukė jau keliauja į socialinius tinklus tam, kad jį kuo greičiau pamatytų draugai, tėvai ir pažįstami. Šiuolaikinė karta mėgsta organizuoti ir specialias sužadėtuvių fotosesijas, kurioms tėvai savo laiku nė neturėjo galimybių. Iš fotografijos studijų jaunimas keliasi į gamtą ir jiems artimas vietas.

Sužadėtuvių žiedai ir pačios sužadėtuvės jaunimui – ypatingai daug prasmės turintys gyvenimo aspektai. Nors šeimos kurti tūkstantmečio karta neskuba ir dažnai tai daro sulaukusi 30-ies, ji turi labai stiprias vertybes ir aiškų požiūrį į gyvenimą. Neverta jų teisti – juk ši karta augo visiškai kitokioje aplinkoje nei jų tėvai. Dėka jų kinta tiek sužadėtuvių, vestuvių, tiek paties papuošalo įsigijimo tendencijos. Pavyzdžiui, Y kartos atstovai mielai renkasi ir perka žiedus internetu. Tai, kaip ir kintantis žiedo dizainas – privalumų turintys, o ne besaikio individualizmo skatinami sprendimai, tad juos reikia deramai įvertinti ir suprasti.

Taip pat skaitykite: