Kino filmo "Shutter island" kadras

Šiame sąraše mes atkreipsime dėmesį į smulkmenas ir faktus, kurie apsuka mūsų mylimiausius filmus taip, kad jei žinotume juos prieš žiūrint filmą, be abejonės, neliktų jokios intrigos. Taigi pristatome jums Top 10 siaubingų spoilerių, kurie sugadina filmą. Nesakykite, kad neįspėjome…

10. Kuris pamišęs dabar?

Kuždesių sala (Shutter Island, 2010) – psichologiniame trileryje pasakojama apie pareigūną Tedį Danielsą (akt. Leonardo DiCaprio), kuris atvyksta į saloje įkurtą psichiatrinę ligoninę tirti mistiško Reičelės Solando (akt. Emily Mortimer) dingimo. Artinantis audrai tyrėjai pasijunta izoliuoti ir įkalinti dvilypiame pasaulyje. Kol vėjas ir vanduo nenuplovė paskutinių Reičelės Solando pėdsakų, jie privalo įminti jos dingimo mįslę ir atskleisti paslaptis, kurias saugo Kuždesių sala. Atsirandant paslaptingiems įkalčiams, kurie varo Tedį iš proto, jis pradeda įtarti, kad tai gali būti kažkieno darbas iš aplinkinių. Tačiau režisierius Martinas Scorsesas viską pakeičia paskutinę minutę, kai atskleidžia, jog Tedis iš tikrųjų pats yra psichiatrinės ligoninės pacientas ir viskas iki tol buvo tik paskutinės vilties radikalus gydymas sugrąžinti jį į tikrovę.

9. Kai mirtis taip arti.

Išeities kodas (Source Code, 2011) – mistinis trileris, kuriame veiksmas sukasi apie karinio sraigtasparnio kapitoną Kolterį Styvensą (akt. Jake Gyllenhaal), kuris netikėtai atsibunda milžinišku greičiu lekiančiame traukinyje ir neatpažįsta savęs lango atspindyje ir išvis nesuvokia, kas jis yra. Praėjus 8 minutėms, traukinys sprogsta, o Kolteris vėl atsiduria nepažįstamoje vietoje. Taip jis sužino, kad dalyvauja eksperimente „Išeities kodas“, kuris leidžia persikelti į paskutines 8-ias kito žmogaus gyvenimo minutes. Keliaudamas iš vieno keleivio kūno į kitą, Kolteris privalo rasti sprogdintoją. Kai visai nesitiki, jog filmas gali pasisukti kita linkme, režisierius Duncanas Jonesas numeta bombą. Sužinome, jog pagrindinis herojus Kolteris iš tikro yra po sprogimo praktiškai miręs – su nutrauktomis galūnėmis ir apdegusia oda jis yra prijungtas prie aparatų ir viskas vyksta jo smegenyse.

8. Būk atsargus ką įsimyli.

Senis (Oldboy, 2003)  Pietų Korėjos režisieriaus Park Chan-wook sukurtas mistinis trileris apie reklamos verslo atstovą Dae-su Oh (akt. Min-sik Choi), kuris vieną rytą pabunda aklinai užbarikaduotame svetimame, prabangiame jo socialinį statusą atitinkančiame kambaryje. Per televiziją vyras netyčia išgirsta apie žiauriai nužudytą savo žmoną, jo paties kraują įvykio vietoje ir be žinios pradingusią mažąją dukrelę, kurios jis nespėjo pasveikinti su gimtadieniu. Dae-su Oh privačiame kalėjime praleidžia 20 metų. Staiga jį paleidžia be jokio paaiškinimo. Tuomet jis pasiryžta surasti savo pagrobėją ir jam atkeršyti. Tuo tarpu jis įsimyli jauną merginą Mi-do (akt. Hye-jeong Kang), su kuria pradeda regzti romaną. Filmo pabaiga šokiruoja, nes Dae-su Oh sužino, kad Mi-do iš tikrųjų yra jo senai prarasta dukra ir visas žaidimas buvo vyro, kurį jis įskaudino jaunystėje, kruopščiai surengtas keršto planas.

7. Negalima niekuo pasitikėti.

Pirmykštė baimė (Primal Fear, 1996) – režisieriaus Gregorio Hoblito sukurtas filmas pagal to paties pavadinimo Williamo Diehlo novelę, kuriame siužetas sukasi apie garsų advokatą Martiną Vailą (akt. Richard Gere), teisme ginantį Aroną Stamplerį (akt. Edward Norton). Aronas yra drovus vaikinas, apkaltintas visų mylimo arkivyskupo žmogžudyste. Visi įkalčiai nukreipti prieš ramų ir tylų vaikinuką, protiškai atsilikusį našlaitį, patarnaujantį bažnyčioje. Vaikinas atrodo toks nekaltas ir bejėgis, kad sunku patikėti jo kalte. Martinas Vailas greitai sužino, kad jo klientas Aronas turi susidvejinusios asmenybės sutrikimą, dėl kurio jis buvo pripažintas nepakaltinamu ir bus uždarytas į psichiatrijos ligoninę. Tačiau didžiausias spoileris šiame filme yra tuomet, kai advokatas sužino, jog Arono liga buvo tik apgavystė, kuria jis siekė išsisukti nuo kalėjimo, ir kai nusikaltėlis įtikins daktarus, jog jis pasveiko, Aronas bus paleistas į laisvę ir išsisuks nuo žmogžudystės.

6. Kas ką medžioja?

Kiti (The Others, 2001) – mistinis siaubo filmas, kuriame pasakojama apie jauną moterį Greisę (akt. Nicole Kidman), kuri su savo dviem vaikais atsikrausto į seną dvarą, kuris randasi nuo žmonių atskirtoje saloje. Didžiulis ir apleistas dvaras yra be galo paslaptingas ir šiurpus. Greisės dukra bei sūnus nėra patys laimingiausi ir linksmiausi vaikai, jie sunkiai serga – yra alergiški šviesai ir menkiausiam saulės spinduliui  patekus ant odos iškart atsiveria baisios žaizdos. Dvare prasideda neįtikėtini ir paslaptingi dalykai tuomet, kai vieną dieną dvare dingsta trys tarnai, o į duris pasibeldžia naujieji. Greisė ir jos vaikai jaučia baimę, nerimą, kai namas prisipildo nekviestų svečių – vaiduoklių. Filmo pabaiga šokiruoja, nes šeima sužino, jog jie nėra persekiojami nekviestų svečių, o patys yra vaiduokliai, kuriuos nori išvaryti naujieji dvaro šeimininkai.

5. Brolis dvynys.

Prestižas (The Prestige, 2006) – fantastinis filmas, kuriame pasakojama apie šokiruojančių apgavysčių, triukų ir magijos pasaulį. Filmo siužetas sukasi apiedu talentingus iliuzionistus – Robertą (akt. Hugh Jackman) ir Alfredą (akt. Christian Bale), kurie yra mirtini priešai, nori įminti vienas kito paslaptis bei bando vienas kitą pranokti kiekviename žingsnyje. Alfredas tampa įžymus dėl nepaaiškinamo, nepakartojamo triuko – “Naujasis perkeliamas žmogus”. Tačiau Robertas yra pasiryžęs išsiaiškinti šio triuko paslaptį. Filme pilna netikėtų apsisukimų ir painių siužeto elementų, kurie gali sutrikdyti visus. Ir kai klonų žudymas atrodo tik keistas siužeto elementas, viskas apsiverčia aukštyn kojomis – sužinome, jog Alfredas turi brolį dvynį ir su jo pagalba atlieka visiems nuostabą keliančius triukus.

4. Viskas vyksta tavo galvoje.

Tapatybė (Identity, 2003) – mistiniame siaubo trileryje pasakojama apie Malkolmą Riversą (akt. Pruitt Taylor Vince), kuris yra pripažintas kaltu už keletą žmogžudysčių ir yra nuteisiamas myriop. Paskutinė viltis Malkomui – jo advokatų ir psichiatro rasti nauji įrodymai, kad jis yra protiškai nesveikas. Tuo pat metu, tamsią naktį Nevados dykumoje kyla didžiulė audra ir virtinė įvykių atveda 10 nepažįstamųjų į atokų, Lario (akt. John Hawkes) vadovaujamą motelį. Netikėtai, vienas paskui kitą pradedant kambario numeriu 10, motelio svečiai yra pradedami mįslingai žudyti. Likę gyvi bando išsiaiškinti, kuris iš vienuoliktuko yra žudikas ir kokiu pagrindu jie visi atsidūrė vienoje vietoje. Filmo pabaigoje režisierius Džeimsas Mangoldas sužaidžia su mūsų mintimis – sužinome, kad veiksmas motelyje iš tiesų vyksta Malkolmo galvoje. Kai psichiatras įrodo, kad žudikas žudiko galvoje nužudytas, Malkolmo bausmė yra sušvelninama ir jis yra išsiunčiamas į psichiatrinę ligoninę.

3. Vienas ir tas pats.

Kovos klubas (Fight Club, 1999) – režisieriaus Davido Finčerio sukurtas veiksmo trileris, kuriame veiksmas sukasi apie Džeką (Edwardas Nortonas), kuris yra vienas iš daugybės automobilių firmos tarnautojų. Kentėdamas nuo nemigos jis niekada nemiega ir siekdamas iš jos išsivaduoti pradeda lankyti įvairius grupinės terapijos užsiėmimus. Slegiamas problemų, herojus vienoje iš komandiruočių, skrisdamas lėktuvu, užmezga dar vieną pažintį su Taileriu Dardenu (akt. Brad Pitt), „geriausiu vienkartiniu draugu“, impozantišku vaikinu, turinčiu išskirtinį požiūrį į gyvenimą. Ši pažintis apverčia aukštyn kojomis Džeko gyvenimo būdą. Nuobodžiaudami vyrukai pradeda tarpusavyje peštis, kol šios vis dažniau besikartojančios peštynės tampa patrauklios ir kitiems vaikinams. Mušeikų ratas plečiasi, susikuria „Kovos klubas“ su savo taisyklėmis ir gyvenimo filosofija. Filmo pabaiga kupina siužeto posūkių ir logikos lūžių – sužinome, kad Džekas Ir Taileris yra vienas ir tas pats žmogus.

2. Mato mirusiuosius.

Šeštasis pojūtis (The Sixth Sense, 1999) – mistinis trileris, kuriame pasakojama apieaštuonmetį berniuką Koulą Syrą (akt. Haley Joel Osment), kuris atrodo kaip ir visi jo bendraamžiai – paprastas ir mielas. Tačiau jis turėjo paslaptį, apie kurią kartą papasakojo tik psichologui Malkolmui Krovui (akt. Bruce Willis), kuris berniuko viduje įžvelgė žymiai vyresnio paciento, kurio pagydyti nepavyko, problemas. Daktaras buvo ne vienintelis, kuris tą paslaptį sužinojo. “Aš matau mirusiuosius”, – paprastai prasitaria aštuonmetis Koulas, kai Malkolmui pavyksta pasibelsti į jo sielą. Už šių žodžių slypi baisi nežinia ir vis artėjantis skausmingas suvokimas, jog šeštasis pojūtis, kurį turi berniukas, yra nesuvaldomas ir pražūtingas. Viską pakeičia šokiruojantis spoileris, kai paaiškėja, jog Daktaras, kuris kovoja prieš dvasias, kurios kankina mažą berniuką, visą laiką buvo negyvas.

1. Kas esi iš tikrųjų?

Paprasti įtariamieji (The Usual Suspects, 1995) – mistinis trileris, kurio siužetas sukasi apie vyriškį Verbalį Kintą (akt. Kevin Spacey), išsigelbėjusį iš laivo sprogimo San Pedro uoste. Po sprogimo rasti 27 žmonių kūnai ir beveik 100 milijonų dolerių vertės narkotikų siunta. Verbalis yra apklausiamas Jungtinių Valstijų Muitinės agento Deivo Kujano akt. (Chazz Palminteri). Pradžioje nenoriai, tačiau vėliau „įsivažiavęs“ Verbalis pradeda pasakoti istoriją nuo tada, kai bendroje areštinės kameroje sutiko keturis nusikaltėlius. Kartu jie nusprendė suvienyti jėgas ir apvogė laivą, plukdantį didžiulę brangakmenių siuntą. Taip pat Verbalis policijos detektyvui apibūdina save kaip žemo lygio nusikaltėlį ir visišką priešingybę pavojingam ir negailsentingam sandėrio organizatoriui Keyseriui Sozei (akt. Scott B. Morgan). Tačiau filmo pabaiga tiesiog pribloškia – tik išėjus Verbaliui iš policijos pastato, už kelių sekundžių detektyvas išsiaiškina, kad Verbalis Kintas ir pavojingas nusikaltėlis Keyseris Soze yra vienas ir tas pats asmuo.

Taip pat skaitykite: