Therr Maitz "My Love Is Like" video fragmentas

Po to kai apžvelgėme Ukrainos muzikinę areną atėjo laikas pasukti žvilgsnį į didžiausią ir ne visuomet draugišką mums kaimynę, kuri tikrai gali pasigirti savita ir labai spalvinga muzikine industrija.

Rusija turinti didžiulę šalies klausytojų auditoriją, t.y. milžinišką vidinę rinką bei galimybę eksportuoti į kaimynines rusiškai suprantančias valstybes yra stipri ne tik pop muzikoje bet ir roko bei hip hopo ar wold music žanruose.

Atrinkome jums 10 išskirtinių videoklipų tarp kurių patys įvairiausi atlikėjai besiskiraintys tiek savo muzikiniais stiliais tiek savo požiūriu į šalį valdantį autokratinį režimą.

Taigi pradedam…

10. Therr Maitz – My Love Is Like

Pirmasis siuprizas tame, kad ši mūsų rusų muzikos topo daina yra sukurta anglų kalba, o balansuojantis ties absurdo riba klipas tiesiog pasakiškai nerealus. Šis ryškus video neabejotinai įneša savo įnašą nesibaigiančiame mėsaėdžių ir veganų konflikte. Kaip klipą apibudina grupės lyderis Antonas Beliajavas: „Tai istorija apie žmogų, kuris nebepritampa spalvingų žurnalų ir mados pasaulyje, kur viskas vienodai gera ir gražu. Herojė įveikia plastikinius rėmus ir prasibrauna link savo meilės.”

9. Noize MC – Чайлдфри (feat. монеточка)

Vienas nedaugelio atvirai protestus pieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną palaikančių ir kartkartėmis juose koncertuojančių reperių Noize MC į pagalbą pasitelkęs daininikę Monetėlę pristato vaido klipą pasakojančią vieno išmanaus įrenginio gyvenimo/naudojimo istoriją.

8. Монеточка – Последняя дискотека

O štai ir preš tai matytame klipe šmėžavusios dainininkės Monetėlės ironiškas solo projektas – daina „Paskutinė diskoteka” nukelianti į jaunystės laikus, kuriuose ne viskas klostėsi taip gerai kaip norėtųsi.

7. Баста – Сансара (при уч. Д.Арбенина, A.Ф.Скляр, С.Бобунец, SunSay, Ант (25/17) и Скриптонит)

Kremliui lojalumą deklaruojantis reperis Basta sukūrė tikrai neblogą dainą, kurią paįvairino pasikviesdamas „Naktinių snaiperių” grupės vokalistę Dianą Arbenina, kolegą iš Ukranos grupės 5nizza narį ir reperį Skriptonitą. Prieš kuriant klipą Basta paragino gerbėjus atsiųsti savo šeimos nuotraukas, kas su jomis nutiko galima išvysti klipe.

6. Вася Обломов – Нести херню

Jei protestuojančius pieš režimą Rusijos muzikantus praktiškai galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, tai Vaisiai Ablomovui tenka išdidžiai iškelto viduriniojo piršto vaidmuo. Išgarsėjęs hitu „Mogodanas” atlikėjas ir toliau išlieka ištikimas sau ir tobulai ironiškai satyrai.

5. 25/17 „Последний из нас”

Tai reperiai sugebėję sukurti dainą, kurios priedainis įspūdingai šurpiai nusako visą dabartinės Rusijos esmę. Klausant teksto tiesiog šiurpsta nugara.

4. ЛУНА – Огонёк

Viena įdomesnių alternatyvią muziką kuriančių atlikėjų kviečia prisiminti kiek primirštą „Skrydžio virš gegutės lizdo” jausmą.

3. IOWA – Плохо Танцевать

Dainininkė IOWA smaginasi kaip reikiant. Ironiškos ir šmaikščios atlikėjos dėka prastai šokti – taip pat pozicija!

2.  Ленинград – Exhibit

Scenos chuliganai grupė „Leningradas” vieni populiariausių šalyje muzikantų, kurių dainose keiksmažodžiai, o klipuose vulgarybės liejasi laisvai. Grupės lyderis savo milžinišką populiarumą aiškina tuo, kad jie bene vieninteliai sugeba sukurti niekuomet nesibaigiančią šventę.

1. АИГЕЛ – 1190

Visiška naujiena elektroninio dueto АИГЕЛ darbas – 7 minučių vaizdo klipas pasakojantis Bankoko prostitutės istoriją.

Taip pat skaitykite: