Įvairiose pasaulio miestų vietose kūrėjas, kurio asmenybė vis dar išlieka paslaptimi, palieka savo žymes. Nors kai kurie jo darbai gerai užmaskuoti, mums pasisekė gyventi tokiame amžiuje, kad beveik viską galima įamžinti. Išlikusios nuotraukos bei vaizdo įrašai suteikia progą išvysti ir įvertinti laikinus darbus.

Menininkas sugebėjo ne tik kurti įspūdingus meno šedevrus, kuriuose dominuoja ironiškas humoro jausmas, bet ir paliesti prieštaringas ir ginčytinas temas. Bet kuriuo atveju, Banksy niekada nenustojo į viską žiūrėti iš kūrybinės pusės. Menininko tapatybė lieka nežinoma iki šių dienų, nors jo vardas yra žinomas daugiau nei 20 metų.

Jis yra dirbęs su daugybę skirtingų meno rūšių. Jo kūriniai neša savyje labai galingus pasisakymus, sukeliančius prieštaringas auditorijos nuomones. Banksy kūryba kaip virusas plinta po internetą ir sulaukia daugybę peržiūrų. Šiuo metu menininkas daugiausia dėmesio skiria pabėgėlių stovykloms, apie kurias išsireiškia savo kūryboje.

Štai 10 įdomiausių ir labiausiai prieštaringų menininko darbų:

10. Šis Banksy darbas tapo  vienas iš pirmųjų meninių pasisakymų apie Jungtinės Karalystės atsiskyrimą nuo Europos sąjungos.

banksy-2

9. Dramblys kambaryje. Viena daugiausiai dėmesio sulaukusių instaliacijų buvo dramblys, kurį Banksy išmargino Viktorijos laikų tapetų raštais. Toks kūrinio pateikimas nemažai diskusijų gyvūnų teisių gynėjų tarpe.

Banksy elephand

8. Skerdyklos sunkvežimis keliauja po mėsos supirkimo punktus ir po visą Niujorką. Kelionės trunka dvi savaites. Globalinis atšilimas? Kas tai?

Banksy 22

Banksy 33

7. Gėlių mėtytojas. Anarchistas vietoje molotovo kokteilio metantis gėles. Šis piešinys sulaukė milžiniško populiarumo, nuo sienos migravo ant marškinėlių, socialinių tinklų avatarų ir netgi tatuiruočių.

banksy-grenade

6. Vartotojas Jėzus. Banksy kūryboje dominuoja kairiosios politinės ideologijos vertybės: laisvė ir lygybė. Apie kapitalizmą jis yra pasakęs: „Mes negalim nieko padaryti, kad pakeistume pasaulį, tol kol kapitalizmas nežlugs. O kol tai įvyks, paguoskime save apsipirkdami“.

Vartotojas Jezus

5. Banksy projekte ,,The Walled Off Hotel“ žmonės gali pasirinkti miegoti kartu su meno kūriniais. Palestinos viešbučio kambariuose ant sienų buvo nutapyti pakankamai kontroversiški kūriniai. Dalis žmonių šio projekto darbus įvardina kaip vienus blogiausių vaizdų pasaulyje. Šis viešbutis yra įsikūręs Betliejuje, Palestinoje su langais į Vakarų Izraelio krantą.

Banksy hotel

4. Pakišk po kilimu. Kaip teigė pats kūrėjas, senaisiais laikais įsiamžinti portretuose galėjo tik tie, kurie turėjo valdžią bei pinigus. Tai Banksy duoklė aptarnaujančiam personalui.

banksy-sweeping-it-under-the-carpet-2006-600x378

3. „Išėjimas per suvenyrų krautuvėlę“ Banksy kurta dokumentika. Tuo pačiu tai veiksmo komedija, kuri priverčia susimąstyti ne tik apie tai kas yra menas, kas vandalizmas, o kas tiesiog pamišimas, žiūrint šį kūrinį kyla jo tikrumo klausimas.
2. Niekas to nesitikėjo, bet Banksy įkūrė provokuojantį parka, kuriame galime išvysti ne kiekvienam suprantamą meną. Šis parkas tarsi parodijuoja šiandieninį pasaulį. Negyva princesė, skęstančios emigrantų valtys, nutriušusi Disneylando pilis – visa tai ir dar daug juodu humoru kvepiančių objektų, kuriuos galite išvysti naujame parke, pavadinimu Dismaland’as. Pats parkas įsiktas apleistame pajūrio kurorte Jungtinėje Karalystėje, jau sulaukė milžiniško dėmesio ir gavo „Labiausiai lankytojus nuviliačios atrakcijos Jungtinėje Karalystėje“ titulą.
1. Besibučiuojantys natūralaus dydžio britų policininkai Braitono miesto (Didžioji Britanija) Trafalgaro gatvėje. Ko gero žymiausias Banksy kūrinys.

11

Taip pat skaitykite: