Taylor Swift / Youtube kadras

Net jei atidžiai nesekate pramogų industrijos tikriausiai bent viena ausimi esate girdėję Taylor Swift vardą ir bent viena akimi stebite jos muzikinės karjeros vingius. Taylor Swift (29) – JAV kantri ir pop muzikos atlikėja, dainų autorė bei iki 2016 metų net dešimt kartų apdovanota „Grammy“ apdovanojimuose. 2019 metais dainininkė pristatė savo naująjį albumą „Lover“, du singlus bei buvo tituluota turtingiausia 2019-tųjų žvaigžde. Žurnalas „Forbes“ skelbia, jog Taylor Swift uždirbo daugiau nei 185 mln. dolerių ir užkopė į pirmą „Celebrity 100“ sąrašo vietą. Dainininkės pajamos 2019-taisiais išaugo net 131 proc. Daugiausiai pelno dainininkei atnešė koncertinės gastrolės „Reputation“, sutartis su „Republic Records“ bei koncerto transliacijos internetu portale „Netflix“.

Trumpa biografija

Taylor Swift užaugo Vjomisinge, Pensilvanijoje. Pradėjo rašyti dainas ir dainuoti būdama penkerių metų. Nuo dvylikos pradėjo skambinti gitara. Keturiolikos metų būdama persikėlė į Nešvilį, norėdama siekti kantri atlikėjos karjeros. Ji pasirašė kontraktą su „Big Machine Records“ ir tapo jauniausia dainų autore, kurią pasamdė „Sony/ATV Music Publishing“. „Our song“ – trečiasis singlas – padėjo Taylor tapti jauniausia kantri muzikos topo pirmos vietos dainos autore ir atlikėja. 2008 metais „Grammy“ apdovanojimuose dainininkė buvo nominuota „geriausio debiuto“ kategorijoje. 2009 metais Taylor Swift išleido naują albumą, jos singlai „Love Story“ ir „You belong with me“ taip išpopuliarėjo, jog albumas tapo daugiausiai parduodamas. Trečiasis dainininkės albumo „Speak now“ parduota daugiau nei milijonas kopijų. Taylor Swift tapo pirmąja atlikėja istorijoje, kuri JAV pardavė tris albumus daugiau nei milijono kopijų tiražu per pirmąją savaitę.

Be muzikinės karjeros Taylor Swift taip pat pasirodė kaip aktorė kriminalinės dramos seriale „CSI: Kriminalistai“ (2009), komedijoje „Valentino diena“ (2010) bei atliko balso aktorės vaidmenį animaciniame filme „Loraksas“ (2012).

Karjera

Pirmąją savo dainą „Lucky you“ Taylor Swift parašė būdama vos dvylikos metų. Visas savo dainas dainininkė rašo pati, jai padeda didelė kūrybinė komanda. Labiausiai prie dainininkės kūrinių prisideda garsus muzikos prodiuseris Maxas Martinas. Taylor Swift dainos yra ypatingos dėl savo temų. Atlikėja rašo dainas remdamasi savo patirtimi, išgyventais bei vertybėmis ir suvokimu. Savo kūryboje ji dažnai kalba apie savo buvusius vaikinus, draugų svarbą, apie jausmus, patirtis mokykloje bei paliečia problemas – ką reiškia būti tokia populiaria šiandieniniame pasaulyje. Taylor Swift visuomet garsėjo esanti draugiška ir paprasta ir niekuomet nesusirgusi „žvaigždžių liga“. Ji yra subūrusi ištikimų savo gerbėjų ratą, su kuriais nuolat palaiko komunikaciją. Socialiniuose tinkluose gerbėjai džiaugiasi, jog bendraujant su žvaigžde dingsta barjeras tarp paprasto žmogaus ir pasaulinio lygio žvaigždės. „Jausmas toks, tarsi ji – tavo sena draugė. Nežinau kaip jai pavyksta išlaikyti tokį paprastą žavesį, bet ji tai daro puikiai“ – sako gerbėjai.

Taylor Swift pajamos

Taylor Swift turimas 84 mln. USD vertės nekilnojam turtas apima net keturias JAV valstijas. Tarp aštuonių nekilnojamo turto objektų yra 29 mln. dolerių vertės turtas Beverli Hilse, 20 milijonų dolerių mansarda Niujorke bei Tribekoje, turtingiausioje Manheteno kaimynystėje. Yra žinoma, jog dainininkė renovavo butą už 535 000 USD. Taylor Swift taip pat priklauso keturių aukštų namas toje pačioje gatvėje. Dainininkė yra nusipirkusi Rodo salos dvarą už 17 mln. dolerių, kuriuos sumokėjo grynais. Šiame dvare ji surengė savo garsiuosius vakarėlius. Dainininkė taip pat turi privatų lėktuvą, kuris kainavo 40 mln. dolerių. Dainininkė visuomet teigė, jog jos laimingas skaičius yra „13“, tad šį skaičių galime regėti ne tik ant nuosavo lėktuvo bet ir sumose, kurias dainininkė paaukoja/skiria labdaroms arba paremia kitus. LGBTQ gynimo grupei, Tenesio lygybės projektui, Taylor Swift paaukojo 113 000 USD. Taip pat dainininkė surinko lėšų bei pati paaukojo pinigų, kurie skirti Luizianos, Nešvilio potvynių bei tornadų aukoms JAV pietuose. Taylor Swift taip pat parėmė teisinių kovų metų parėmė dainininkę Kesha ir paaukojo 250 000 USD sumokėti teisiniams mokesčiams.

Taylor Swift taip pat priklauso dvi „Scottish Fold“ katės, kurios yra vienos brangiausių kačių veislių pasaulyje. Dainininkė jas pavadino –  Olivia Benson ir Meredith Gray. Šios kačių veislės kainuoja nuo 1000 iki 3000 USD. Taylor Swift dažnai savo socialiniuose tinkluose dalijasi mylimų kačių nuotraukomis bei vaizdo įrašais. Neseniai ji paskelbė savo kačių nuotrauką susiedama tai su laukiamu jos nauju albumu. Taip pat dainininkė savo kojas yra apdraudusi 40 mln. JAV dolerių (apie 34 mln. eurų).

Pomėgiai ir kūryba

Taylor Swift užsiima ne tik dainų rašymu bei pasauliniais turais, bet ir yra parašiusi 350 puslapių novelę. Dainininkė sako, jog jos aistra yra kurti, ne tik dainas, bet ir rašyti. Viename interviu, Taylor Swift atskleidė, kad norėtų pati parašyti savo pačios biografiją ir pažada, jog ateityje jos gerbėjai ją išvys. Taip pat Taylor Swift mėgsta gaminti ir eksperimentuoti virtuvėje. Viskas kas verčia ją kurti ir atrasti kažką naujo – verčia ją jaustis gyva. Taylor Swift turi įvairių antikvarinių daiktų kolekciją. Nuo devynerių metų dainininkės hobis buvo jodinėti žirgais, į šią veiklą, ją pastūmėjo mama. Taip pat žiniasklaidoje atlikėja dažnai yra įvardijama, kaip viena stilingiausių šio meto žvaigždžių, o jos deriniai yra garsiai aptariami ir neretai netgi kopijuojami. Dainininkė renkasi ryškių spalvų rankines, sijonus bei kartais neįprastus derinius, kurie pabrėžia jos spalvingą asmenybę.

Pilietinė pozicija

Taylor Swift palaiko homoseksualias poras ir jų santuoką. Taip pat pasisako už lygias moterų ir vyrų teises darbo užmokesčio srityje, palaiko ir remia moteris, kurios patiria smurtą ar buvo išprievartautos. 2017 metais dainininkė pati laimėjo bylą prieš radijo laidų vedėją, kurį apkaltino priekabiavimu. 2018 metais vykę Senato rinkimai, apie kuriuos pasisakė ir Taylor Swift sulaukė net pačio Donaldo Trumpo kritikos. Dainininkė palaikė jos gimtojoje valstijoje į JAV Kongreso aukštuosius rūmus kandidatuojantį Philą Bredeseną ir pasisakė nepalaikanti jo varžovės Marsh Blackburn, nors iki tol visuomet buvo balsavusi už moteris. Taylor Swift teigė, jog kandidatės vertybės neatitinka dainininkės vertybių ir skatino visus žmones visame pasaulyje atiduoti balsą, už tą, kuris turi panašias vertybes kaip ir jūs. JAV prezidentas Donaldas Trumpas sureagavo ir sukritikavo tokį dainininkės žingsnį, nors buvo žinoma, kad dainininkės muziką jis labai mėgsta. Donaldas Trumpas kandžiai paskelbė: „Tarkim, kad dabar Taylor muzika man patinka apie 25 proc. mažiau“. Ankščiau dainininkė nesikišo į politiką, tačiau šiomis dienomis vis dažniau siekia išreikšti savo nuomonę ir pasisakyti, jog pasaulyje turime išlaikyti vertybes, už jas kovojant.

Taip pat skaitykite: