Jillian Rose Banks / youtube archyvo nuotr.

TTūkstantinės minios koncertuose, plakatai rėkiantys ir šaukiantys „She is Goddess“. Kas ši paslaptinga mergina sugebanti tūkstantinę minią išvesti iš proto vien pasirodžiusi scenoje?

Dainuoju tai ką matau, apie tai ką girdžių ir tai kas sudaro visą visumą su visu pasauliu“– viename iš savo intervių kalbėjo Jillian. – „Žmogus tokia būtybė, kuri turėdama viską, norės dar daugiau. Tai lyg besotis padaras kuris dažniausiai sunaikina viską kas tyra ir gražu. Jausmai – pagrindas visų baladžių, meilės dainų ar eilių gebančių paliesti kiekvieno širdį ir šios dainos yra būtent apie tai, kad viskas yra per daug trapu, kad būtų galima tikėtis ir viltis, kad viskas yra amžina.“

Jillian Rose Banks gimė saulėtoje Kalifornijoje. Išgirdus šį pavadinimą dažniausiai pirma mintis kyla apie perpildytus paplūdimius, baltaplaukius banglentininkus ir nesibaigiančius vakarėlius. Tačiau kalbant apie Banks ji niekada nebuvo tipinė Kalifornijos mergina. Sulaukusi 15 metų, išgyvenusi sunkias tėvų skyrybas ji bandė kabintis į gyvenimą. Gavusi iš draugo pianiną, prie jo praleisdavo visą savo laiką, tačiau būtent tai padėjo ištverti sunkias depresijos dienas, šiuo sunkiu gyvenimo momentu Jillian atrado savo gyvenimo kelią, pradėjo kurti ir rašyti savo dainas. „Nežinojau ir nesupratau kas esu, kaip turėčiau elgtis ir kalbėti, jaučiausi vieniša, beviltiška ir nereikalinga. Nežinojau kaip išreikšti save ir jausmus kurie tiesiog draskė mane iš vidaus.“ kalbėjo Banks.

Jillian Rose Banks karjera prasidėjo 2013 metais kai pradėjo kelti savo dainas į Soundcloud. Banks draugė Lily Colins pasinaudojo savo kontaktais, ir supažindino Jillian su Dj Yung Skeeter ir ji pradėjo dirbti su The label Good Years įrašų studijoja. Pirmas jos oficialus singlas buvo „Before i ever met you“. Billboard, Jillian kūrybą pavadino „neapsakoma, tai tarsi magnetas kuris traukia jos dainas klausytis ir vis spausti kartojimo mygtuką. Tai visiškas naujosios eros apsėdimas“. Tai tartum R&B, trip hop ir alternatyviosios muzikos mišinys.

2013 metų pabaigoje ji buvo nominuota BBC ir MTV apdovanojimuose. Tais pačiais metais Banks tapo Vogue žurnalo savaitės dainininke, šis leidinys teigė Banks muzikoje puikiai užfiksuojamas praradimo ir bejėgiškumo jausmas.“ 2014 Jillian tapo naująją atlikėja iTunes portale ir buvo įtraukta į shazam programėlę. Apdovanojimų gavo iš „The Boston globe“ ir „The Huffington Post“. 2013 metais Banks dainavo The weekend koncertinio turo metu, atidarymo vakare. Pabaigusi šį turą ji paskelbė apie savo pačios koncertinį turą kuris įvyko 2014 metų kovą. Jillian dalyvavo tokiuose festivaliuose kaip: Coachella , Šv Jeronimo Laneway.

Pirmasis jos albumas „Goddess“  buvo išleistas 2014 m rugsėjo 5.  JAV, Australijoje, Vokietijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Švedijoje šis albumas pateko į geriausių albumų 12-tuką. Per pirmają išleidimo savaitę buvo parduotos 25 000 tūkst albumų atnešdami neįtikėtiną sėkmę kurios pati Banks nesitikėjo. Metacritic portale( tai dainininkų, filmų, televizijos laidų įvairūs atsiliepimai) ji buvo įvertinta kaip ambicinga ir savų tikslų siekinati dainininkė kuri kuria puikią muziką. 2014 metais ji užėmė 74 vietą iš 100. Albumą sudarė net 4 singlai, 1. Brain 2. Goddess 3. Drowning 4. Beggin for threat. 4 singlas pateko į 11 vietą už neįtikėtinai įdomią ir negirdėtą dainą.  Banks dainas buvo galima išgirsti ir keliuose filmuose tokiuose kaip Divergentė („Waiting game“) ir Grey anatomijoje („You Should Know Where I’m Coming From”).

Klausantis Banks dainų daugelis jaučiasi taip, kad kiekvienas jos išdainuojamas žodis atspindi visas tuo metu jaučiamas emocijas atrodo lyg ji regėtų kiekvieno vidų. Jillian ilgą laiką gilinosi į psichologijos mokslą. „Norėjau suprasti kaip veikia žmogaus smegenys, iš kur atsiranda visi jausmai kaip pyktis, nepasitikėjimas ir dvasinis skausmas neleidžia daugeliui žmonių gyventi ramiai. Žmogaus smegenys tartum tam tikras mechanizmas. Galima įsivaizduoti, kad tai tarsi dideli rūmai kuriuose yra labai daug kambarių ir tuose kambariuose mes laikome užrakinę skaudžiausius mūsų prisiminimus ir netektis.Muzika man padeda išlaisvinti mano vidinius demonus, kuriuos aš stengiuosi perkelti į visas savo dainas“. –kalbėjo Banks viename iš savo intervių.

Taip pat skaitykite: