Organizatorių archyvo nuotr.

Šylant orams ir saulei vis aukščiau kopiant dangumi, mūsų iki skausmo spalvų pasiilgusios akys pačios savaime ima dairytis aplinkoje besiskleidžiančių pavasarinių žiedų. Pirmosios pavasario gėlės, tokios kaip, pavyzdžiui, snieguolės ir krokai, visiems praneša, jog žiema jau garantuotai nusprendė pasiduoti. Po jų savo eilės laukia narcizai, hiacintai, dar vėliau tulpės ir kitos gėlės. O ką daryt, jei gamta neskuba, tačiau žiedų jau labai labai norisi?

Belieka įsigyti vazonėlį su žydėti pasiruošusiais svogūniniais augalais. Tokių pavasariškų kompozicijų, orams atšilus, galima rasti visuose prekybos centruose ir gėlių parduotuvėse. Žmonės noriai jas perka ir nešasi į namus. Ryškiaspalviais žiedais pasidabinęs vazonėlis užpildo namų erdvę gera nuotaika ir šviežiu pavasario kvapu.

Jei turite pakankamai kantrybės bei atsidavimo, svogūnines gėles vazonėliuose galite bandyti pražydinti patys. Rudenį jų svogūnėliai iškasami iš gėlynų (arba perkami nauji specialiai pražydinimui paruošti) ir susodinami į vazonėlius. Indai privalo būti su skylutėmis, kad iš jų galėtų greitai pasišalinti drėgmės perteklius. Svogūnėlių viršūnės turi vos vos matytis. Kol jie išleis šaknis, laikykite šiuos vazonėlius tamsoje, 5 laipsnių temperatūroje (tai užtruks 6-10 savaičių). Durpių substratas visą laiką privalo būti vidutiniškai drėgnas. Kai daigai bus 2-3 cm ūgio, perneškite augalus į 10 laipsnių šilumos patalpą. Kas 10 dienų patręškite. Stiebų galuose susiformavus žiedpumpuriams, atneškite vazonėlius į dar šiltesnę vietą bei laukite žydėjimo.

Populiarios vazonėliuose pražydinamos svogūninės gėlės yra krokai, hiacintai, narcizai, tulpės. Taip pat įmanoma pražydinti žydres, snieguoles, scyles. Šiuos augalus, sudarius jiems tinkamas sąlygas, galima pražydinti norimu laiku. Tokius vazonėlius su paankstintu pavasariu patartina laikyti šviesiame, vėsiame kambaryje. Ilgiausiai jie gali žydėti 15 laipsnių šilumoje. Taigi, ant palangės virš radiatoriaus geriau nestatyti. Žemę vazonėlyje nuolatos papurenkite ir palaistykite, galite patręšti universaliomis skystomis trąšomis.

Užsakymo Nr. KMC190041

Taip pat skaitykite: