Po pasaulį keliaujančios poros – Hanos Spelt ir Niko Nordiko – tikslas yra pakeisti nusistovėjusį žmonių požiūrį į karjerą. Pradėję dar 2016-aisiais, jiedu paskyrė savo laiką, norėdami parodyti, kad gyvenime yra ir kitų galimybių, o ne tik darbas nuo aštuonių iki penkių. Visa tai jie stengiasi atskleisti savo tinklaraštyje „Druska mūsų plaukuose“ (Salt in our Hair).

Prieš tris metus dar tik socialinio tinklo Instagram puslapiu buvęs „Druska mūsų plaukuose“ išaugo į populiarų projektą. Išsižioti priversiančios nuotraukos, akis atversiantys įrašai – visa tai galima rasti jų puslapyje.

Dėka rastų rėmėjų, bendradarbiauti panorusių įmonių ir išaugusio žiniasklaidos dėmesio, Hana ir Nikas, kaip sako jie patys, savo aistrą pavyko paversti varginančiu, pilno etato, bet vis dėlto – svajonių darbu. Anksčiau turėjusi rasti laiko tiek savo darbams, tiek ir savo kelionėms, šiandien pora visą dėmesį gali paskirti kūrybiniam projektui „Druska mūsų plaukuose“.

Vieną kartą pabandžius – sunku sustoti

Po pirmosios net keturis mėnesius trukusios kelionės, Hana ir Nikas sulaukė daugiau negu 5000 tūkstančių sekėjų dėmesio ir daugybės užduodamų klausimų. Nusprendusi keliauti daugiau, pora nutarė plėsti ir „Druska mūsų plaukuose“ veiklą. Jau po metų sulaukę pirmojo uždarbio iš šio savo projekto, jiedu pradėjo tikėti, kad jų bendra aistra gali pakeisti įprastinį darbą nuo ryto iki vakaro. Nors sako, kad savo darbais gimtinėje buvo patenkinti, tačiau privalėjo pabandyti pasinaudoti susidariusia proga.

32

Vos grįžusi po savaitės Omane į namus Olandijoje, pora netrunka planuoti kelionių ir ateityje. Parengę nuotraukas ir reportažus iš kelionės Omane, keliautojai dvylikai dienų iškeliaus kur kas šiauriau – į Islandiją. O rudenį pora planuoja sutikti jau Pietryčių Azijoje.

33

Aplankę daugybę skirtingų pasaulio kraštų, jiedu išskiria Kapadokiją. Regionas Turkijoje išsiskiria savo unikaliu kraštovaizdžiu. Po Kapadokiją nuomotu motociklu keliavę dvi savaites, Hana ir Nikas liko sužavėti ne tik geologinių stebuklų, bet ir regionui būdingų daugybės karšto oro balionų. Kiekvieną rytą, dar prieš saulei patenkant, jie vykdavo į vietas iš kurių patogu stebėti pakylančius balionus ir mėgaudavosi atitikmenų neturinčiais vaizdais.

Gyvenimas ant lagamino ne rožinis

Nors ir gyvena savo svajone, Hana ir Nikas neslepia, kad ne viskas visada atrodo taip gražu, kaip judviejų darytose nuotraukose. Iškyla ir papildomų problemų su kuriomis tenka susitvarkyti.

34

Keliautojai nori daugiau laiko praleisti ir su savo šeima, gyventi kiek sėslesnį gyvenimą, tačiau tai nėra taip paprasta. Viena dalis nori namo su dideliu kiemu ir artimaisiais šalia, o kita – vis dar keliauti. Persiplėšti negalintys olandai tikisi, jog ateityje viskam sugebės laiko paskirstyti tolygiai.

Sunku, poros teigimu, ir suderinti santykius bei darbą. Nors pirmaisiais „Druska mūsų plaukuose“ gyvavimo mėnesiais tai buvo labai sudėtinga užduotis, tačiau laikui bėgant tiek Hana, tiek Nikas prie to priprato ir sugebėjo padaryti perskyrą tarp judviejų profesinių ir romantinių santykių.

35

Dirbant su populiariu jau spėjusiu tapti tinklaraščiu, nenuostabu, kad darbo yra tol, kol yra įjungtas kompiuteris. Vis dėlto panašu, kad Hana ir Nikas spėja su tuo tvarkytis kuo puikiausiai ir toliau tūkstančius savo sekėjų ir kelionių entuziastų džiugina nuotraukomis, istorijomis bei daugybę naudingų patarimų.

36

37

38

39

40

41

42

43

45

46

47

48

49

50

Taip pat skaitykite: