Organizatorių archyvo nuotr.

Inovatyvūs sprendimai leidžia sukurti mažiau taršias pakuotes, reklaminę medžiagą, ženklinimą ir kitas kasdienėje gamyboje ir prekyboje reikalingas detales. Ekologiškų, universalių pakuočių gamyba leidžia sumažinti sukuriamų atliekų kiekį nuo pat jų gamybos proceso iki vartotojų namų, kur tvarias pakuotes lengva išrūšiuoti ir perdirbti. Norint mažinti sukuriamą CO2 pėdsaką, kviečiame rinktis naujo dizaino ekologiškesnes pakuotes. Apie tai, kokie sprendimai buvo priimti IDEO LT specialistų, kuriant pakuotes su mažiau plastiko, pasakojame šiame straipsnyje.

Naujas, palankus aplinkai gaminys ekologiškesnė pakuotė

Remiantis ekologinio gaminio projektavimo principais naujai suprojektuotos universalios barjerinės pakuotės su vienpusiu laminatu. Taip pat optimizuotas spaudos dengiamas plotas, kuris leido sutaupyti naudojamų dažų kiekį. Universali ekologiškesnė barjerinė pakuotė atlieka savo funkciją taip pat gerai kaip ir įprastinė pakuotė, tačiau leidžia sumažinti naudojamų išteklių kiekį.

Pakuotė, sukurta atsižvelgiant į tvarios gamybos principus, taupo tiek jūsų pinigus, tiek mažina taršą. Paskaičiavome, kad naujosios pakuotės gamybos CO2 pėdsakas yra iki 41 % mažesnis už įprastinę atitinkamo dydžio pakuotę. Mažiau plastiko, mažiau atliekų – daugiau gamtos!

Pritaikėme ekologinį pakuotės projektavimą, norėdami sumažinti atliekų kiekį

Įsigijus naują gaminį, jis visada atkeliauja pakuotėje. Pakuotė būtina, norint apsaugoti prekę nuo aplinkos poveikio, norint išsaugoti jos savybes ir užtikrinti, kad produktas nenukentėtų transportavimo metu. Visgi įprastai pakuotė labai greitai tampa šiukšle vos atlikusi savo pirminę funkciją.

2020 metų JAV Aplinkos apsaugos agentūra suskaičiavo, kad maždaug 30 proc. visų Amerikoje išmetamų atliekų – yra būtent pakuotės. Be to, daugiau nei 80 proc. įprastinių pakuočių negali būti rūšiuojamos ir perdirbamos, nes yra gaminamos iš skirtingų medžiagų mišinio, pavyzdžiui, sunkiai atskiriamo popieriaus ir plastiko.

Pakuotė su mažiau plastiko, tai būdas sumažinti taršą ir žalą planetai. Žinoma, visiškai atsisakyti pakuočių – nepavyks, tačiau galima rinktis technologiškai pažangias ekologiškas pakuotes, turinčias mažesnį poveikį aplinkai. Tvari pakuotė leidžia sumažinti išskiriamo CO2 kiekį jos gamybos metu, taip pat – lengviau išrūšiuoti ir perdirbti pakuotę, kad sukurtume kuo mažiau naujų atliekų.

Pritaikėme ekologinį pakuotės projektavimą, norėdami sumažinti sukuriamų atliekų kiekį

Aplinkos apsaugos gerinimas, taikant ekologinį pakuotės projektavimą, svarbus kiekvienam verslui, kuris nori gerinti savo procesus ir rinktis tvarias pakuočių alternatyvas.

Štai ką tiksliai pakeitėme, kurdami naujos ekologiškesnės pakuotės dizainą:

  • Įvertinę funkcionalumą ir patvarumą, dvipusę vokelinio laminavimo technologiją pekeitėme vienpusiu ruloniniu laminavimu. Tai leido sumažinti sunaudojamo plastiko kiekį. Juk mažiau plastiko – daugiau kokybės!

  • Sumažinome spauda dengiamo ploto kiekį, taip sumažinome toksiškų medžiagų panaudojimą.

  • Modernizavome spaudos suvedimo ir dengimo procesus, atnaujindami technologinę įrangą.

  • Automatizavome rankinio padavimo bigavimo ir kirtimo / pjovimo procesus, kad būtų taupomi resursai.

  • Užtikrinome tinkamą pakuotės ženklinimą, nes sumažintas CO2 pėdsakas jokiu būdu nereiškia prastesnės kokybės!

Mažinkime plastiko naudojimą kartu!

Inovatyvūs ir šiuolaikiški sprendimai leidžia sukurti mažiau taršią pakuotę. Pasirinkę tokią pakuotę jūs, kaip verslas, prisidėsite prie tvaresnės ateities kūrimo ir galėsite pasiūlyti aplinkai draugiškesnį produktą savo klientams. Ekologiška pakuotė su mažiau cheminių medžiagų, projektuojama ir gaminama atsižvelgiant į tvaraus projektavimo standartus, tai ateities pakuotė tvariam ir atsakingam verslui!

Partnerių turinys

Taip pat skaitykite: