Tinkamai pasiruošti kopimui į 2750 metrų kalną nėra būtina, jei turi jėgos suvaldyti orus. Taip padarė Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Un, smagiai vaikštinėdamas snieguotoje Paektu kalno viršūnėje, su klasikiniais, gerai išblizgintais odiniais batais ir elegantišku juodu paltu.

Valstybinės KCNA naujienų agentūra šeštadienį išleido nuotraukas parodant, kad diktatorius alpinizmu užsiima formalia apranga nė kiek nesusipurvinant. Kim atrodė itin geros nuotaikos – šypsojosi ir juokėsi, nors beveik prieš dvi savaites išbandė tarpkontinentinę balistinę raketą.

Aktyvus vulkanas, esantis išilgai Kinijos ir Šiaurės Korėjos sienos, žiemos metu būna apledėjęs, niūrus, kai didžiulį plotą kloja gilus sniegas ir stingdo – 20 ° C temperatūra, tačiau sulaukus Kim vizito, oras kaip mat pasitaisė – oro temperatūra pakilo ir tapo giedra.

Pasak oficialaus valstybinio laikraščio ,,Rodong Sinmun‘‘, Kim teigė dažnai apsilankantis Paektu kalno viršūnėje, tačiau ,,tai yra pirmas kartas, kai žiemos viduryje yra toks geras oras, o juk retai tai pamatyti net ir pavasarį‘‘.

Visgi, jo vizitas sukėlė spėliojimus, kad planuojamas svarbus įvykis, nes ankstesnių vizitų metu, buvo priimti svarbūs sprendimai ir veiksmai.

2013 m. Kim lankėsi Paektu kalne mėnesį prieš paskiriant mirties bausmes aukščiausiems šalies pareigūnams, įskaitant ir jo dėdę Jang Song-taeką. Po vizito 2015 m. balandžio mėnesį jis taip pat paskyrė mirties bausmę buvusiam gynybos vadovui Hyon Yong-chol, praneša naujienų agentūros. Kim taip pat aplankė kalno viršūnę po penktojo Pchenjano branduolinio bandymo 2016 m. rugsėjo mėnesį.

kim-mountain

Šiaurės Korėja vis bando sukurti branduolinę kovinę galvutę, kuri galėtų pasiekti JAV žemyną. Šiais metais ji atliko keletą raketų testų ir vieną branduolinį bandymą, nepaisydama Jungtinių Tautų sankcijų.

Paskutinį sėkmingą bandymą diktatūra valdoma šalis atliko lapkričio 29 dieną. Valstybinė žiniasklaida skelbė, raketa „Hwasong-15“ geba pernešti ypatingai sunkią karinę galvutę ir pasiekti JAV teritoriją. Šis bandymas išsiskyrė raketos pasiektu aukščiu, apie 4500 km ir nuskriejo apie 1000 km, o po maždaug 50 minučių skrydžio nukrito Japonijos laisvuosiuose ekonominiuose vandenyse.

Paektu kalnas laikomas šventu Korėjos ir Kinijos gyventojams. Jis apipintas legendomis ir dažnai yra minimas pasakojant didingas istorijas apie Kim tris šeimos kartas. Nors didžioji dalis istorijų skamba nerealistiškai, tačiau šalies lyderiams yra ypatingai svarbu palaikyti tautos tikėjimą mitais ir aiškiai nubrėžti atskirtį tarp valdančiųjų ir paprastų gyventojų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat išsitraukia galingą meistriškumą viešinant nuotraukas kuriose, dažniausiai vaizduojamas be rankovių, ant arklio ar apsiginklavęs.

Ankstesnės apklausos teigė, kad Kim turi įspūdingų galių, įskaitant galimybę 3 metų amžiaus gebėti vairuoti ir 9 metų amžiaus laimėti jachtų lenktynes.

* Nesišaipome iš stambių žmonių (ir to neskatiname daryti), nebent esi vienintelis storulis badmiriaujončioje, lageriais nusėtoje šalyje, tada taip, tu nusipelnai pašaipos.

Taip pat skaitykite: