Gwendoline Christie išgarsėjo HBO seriale „Sostų karai“ suvaidinusi įspūdingos išvaizdos karę, Brianą iš Tarto. Briana yra tvirta kovotoja, prisiekusi ištikimybę Starkams ir Džonui Snou. Kaip ir visų personažų, jos likimas lemiamas pagrindiniams veikėjams kaunantis dėl Geležinio sosto.

Gwendoline teigia, kad perskaičiusi Džordžo R. R. Martino romanus ji buvo kiek puolusi į neviltį norėdama gauti vaidmenį. Aktorė drastiškai pakeitė išvaizdą, o savo įprastus moteriškus drabužius pakeitė vyriškais tam, kad galėtų atlikti vaidmenį. Net savo kūną turėjo padaryti panašų į kario.

Gwendoline teigė numetusi daug svorio, turėjusi trenerį. Norėdama pasiruošti vaidmeniui, aktorė išmoko įvairių kovos menų, intensyviai sportavo. Ji pasakojo mokiusis kikbokso, dariusi Kundalini jogą, bėgiojusi. Anksčiau buvusi ilgaplaukė, dariusis makijažą, vilkėjusi moteriškus drabužius, o dėl vaidmens pradėjusi dėvėti visiems tinkamą sportinę aprangą, pakeitusi eiseną ir judesius.

Būdama neįprastai aukšto (1,92 m) ūgio Gwendoline mažai teturėjo vilčių, kad kada nors bus aktorė. Jai buvo sakoma, kad „greičiausiai niekas nesuteiks jokio vaidmens, nes ji nebuvo panaši į kitus aktorius.“ Tačiau aktorė nenuleido rankų, įrodė, kad abejojusieji klydo ir gavo svarbų vaidmenį „Sostų karuose“.

Anksčiau ji vaidino Kapitonę Fazmą filmuose „Žvaigždžių karai: galia nubunda”, vėliau „Žvaigždžių karai: paskutinis džedajus”.


View this post on Instagram

A post shared by Gwendoline Christie (@gwendolineuniverse) on

 

Gwendoline sako, kad Briana iš Tarto, kiečiausia HBO serialo „Sostų karai“ veikėja, yra priešingybė patriarchalinei santvarkai: „Man patinka ją vaidinti, nes ji yra priešingybė visuomenės patriarchalinei santvarkai. Ji nepasiduoda jai, nesigėdija savęs. Manau, kad jos fizinė ir moralinė stiprybė sudaro darnią visumą.“

3

Briana yra mėgiama veikėja dėl jos garbės jausmo ir nepalenkiamos ištikimybės, savybių, kurių taip trūksta pasaulyje, kuriame personažai visais įmanomais būdais nuolat siekia užvaldyti geležinį sostą arba atkeršyti už nužudytus artimuosius. O viskas tik dar šauniau dėl to, kad tas riteris spindinčiais šarvais yra moteris.

2

“Briana man leido suprasti pačios savęs fizines galimybes — būti aukšta moterimi, būti stipriai —, ko kažkaip nesiryžau daryti anksčiau. Iki jos jaučiau visuomenės primetamus aiškinimus, kaip turėtų atrodyti moteris, kaip turėčiau atrodyti aš“, – pasakojo Christie.

7

„Sostų karų“ 8 sezono 2 serijoje Džeimis Lanisteris įšventino Christie mylimą Brianą iš Tarto į riterius. Tai buvo kraujo, prakaito, ašarų kulminacija su vienu ne itin patenkintu barzdotu meškinuu. Ant Christie pečių užgulė didelė našta ir ne tik emocinė: „Ar žinote, kaip sunku judėti vilkint Brianos kostiumą? Jos šarvai sveria beveik 13 kilogramų. Užsivilkus pirmą kartą tiesiog negali pajudėti“. Dėl šios priežasties Brianos žygdarbiai dar nuostabesni. Aktorė pasakojo: „Veikėjai kliūtis yra jau vien pajudėti su visa apranga. Iš dalies juk viskas ir prasideda nuo aprangos, nes ji išties svarbi. Tai kalba, kuria pasakome, kaip jaučiamės.“

4

Christie pridūria, kad vaidinti Brianą nebuvo lengva, nes reikėjo „atsikratyti visų moteriškumo požymių.“

5

„Buvo stulbinama ir baugu. Buvo baisu. Turėjau pažvelgti į pačią save, priimti save tokią, kokia esu ir panaudoti tai. … Tas vaidmuo ir suteikė man galimybę tą padaryti.“

Taip pat skaitykite: