Rachel Smith pasirodo Dive Bare (Mermaids nuotr.)

Vaikystė, tai vienas gražiausių gyvenimo etapų, kai pasakos prieš miegą suteikia tiek daug džiaugsmo. Atsiranda žmonių, kurie nenori nustoti tikėti ir gyventi pasakose amžius jiems ne kliūtis. Kino kūrėja Ali Weinstein nustebina savo nauju dokumentiniu filmu apie laisvę būti undine.

Weinsten undinėmis susidomėjo paskaičiusi apie ,,Weeki Wachee Springs“, pramogų parką, kuriame vyksta undinių šou ir viskas vyksta po vandeniu. Čia ji sutiko Vicky, kuri vėliau filmavosi jos filme. Režisierė susižavėjo povandeniniu merginų gyvenimu ir istorijomis, kad šis darbas joms labai daug reiškia ir yra viena iš įdomiausių gyvenimo patirčių.

Cookie, viena iš penkių filmo žvaigždučių, atskleidžia, kad undinėms nereikia kitų žmonių, joms nereikia skambinti policijai ir jei jos nori pabėgti, tereikia išplaukti. Vicki, pastebi, kad net praėjus tiek daug metų, vanduo vis dar asocijuojasi su laisve. Leidžiant laiką vandenyje, atrodo, kad gali skraidyti, vanduo yra tarsi vėjas ir nepaisant to, kad po vandeniu negalima kvėpuoti, tai nesukelia didelių problemų.

Undines

Filmas buvo kuriamas su draugų ir kolegų pagalba. Atsirado žmonių, kurie į undines žiūrėjo su panieka ir nesuprato kodėl jos dedasi uodegas ant savo kojų. Vieni manė, kad Weinstein tik tyčiojasi iš merginų ir nori pasijuokti iš jų kurdama šį filmą. Nepaisant blogų atsiliepimų, režisierė teigia, kad jos tikslas buvo papasakoti apie penkių skirtingų moterų asmenines patirtis.

Moterys pačios rinkosi ką kalbėti ir jokie profesionalai nekūrė joms tekstų, todėl šis dokumentinis filmas parodo kitokį undinių veidą, jos švelnios ir jautrios. Dauguma moterų pasirinko šį undinių gyvenimą kai patyrė traumas ir ši kultūra yra tarsi hobis, kuris suteikia ir tam tikrą terapiją.

Festivalyje, kuriame buvo rodomas filmas, režisierė susilaukė didelio palaikymo. Dauguma žiūrovų nesitikėjo, kad šis filmas gali būti įdomus, nes jie nesidomi undinėmis ir ėjo tik prašomi draugų, tačiau filmas jų nenuvylė. Tokie žodžiai pralinksmino ir įkvėpė Weinstein toliau kurti.

Taip pat skaitykite: