Youtube video kadras

Rusijos inžinieriai sukūrė pirmąjį šalyje vaikščiojančio roboto šuns prototipą, paskelbė Maskvos valstybinis universitetas (MSU). Vaikščiojančio roboto kūrėjai sako, kad tikisi, jog šis projektas Rusijoje pradės naują robotikos erą.

Komanda teigė, kad į šunį panašų robotą „nuo nulio“ sukurti prireikė dvejų metų.

Trumpas vaizdo įrašas, paskelbtas MSU inžinerinio projekto Voltbro „YouTube“ puslapyje, parodė kai kurias mašinos galimybes, pavyzdžiui, ėjimą skirtingu greičiu ir judėjimą ratu.

Roboto kūrėjai tikisi pradėti naują robotikos erą Rusijoje, nors jis dar turi išmokti visų savo didžiojo brolio „BigDog“ „Boston Dynamics“ funkcijų, bandymas atsistoti iš pritūpimo padėties baigėsi nesėkme — robotas pargriuvo lyg būtų padauginęs alkoholio.

„Pasaulyje nėra daug laboratorijų, kurios užsiima vaikščiojimo robotika, o šių prototipų pasirodymas Rusijoje sukuria mokslinį ir inžinerinį potencialą Rusijoje“, – sakė MSU vyriausiasis inžinierius Antonas Rogačiovas.

„Manome, kad ši MSU plėtra duos rimtą postūmį keturkojų robotų pažangai mūsų šalyje“, – spalio 20 d. teigė A. Rogačiovas

Aparatas, kuris dar neturi pavadinimo, sveria 15 kilogramų (33 svarus) ir yra pagamintas iš 3D spausdinto plastiko ir aliuminio.

Voltbro teigia, kad savarankiškai sukūrė daugumą roboto dalių ir programinės įrangos, kuri valdo jo galūnes su 12 variklių.

Interviu nepriklausomam transliuotojui „Dožd“ A. Rogačiovas sakė, kad „svarbiausia, kad žinome, kaip tai veikia“.

„Niekas nežino, kaip veikia Kinijos ar Bostono Dynamics šunys“, – sakė jis, demonstruodamas savo roboto šuns galimybes. „Mūsų žinios rodo, kad perpratome technologiją.“

„Laukia daug darbo, kad būtų užbaigta programinė įranga ir derinamas robotas, tačiau jis jau gali būti naudojamas kaip tyrimų platforma universitetams ir mokslo institucijoms“, – sakoma MSU ir Voltbro bendruose pareiškimuose.

Taip pat skaitykite: