Pasaulyje sparčiai plintanti veganizmo banga, rodos, neketina trauktis. Pastaruoju metu, reguliarūs veganų protesto aktai provokuoja opozicinės nuomonės atstovus. Paskutinis tokio pobūdžio veganų susirinkimas šiais metais, agituojantis gyvūnų teisių svarbą, vyko veganų festivalio metu, Olandijos sostinėje Amsterdame, kurio metu jo dalyviai galėjo išvysti neregėtą reginį – vyrą, valgantį neapdorotą veršienos širdį.

Protesto centrinę figūrą matę liudytojai pasakojo, kad mėsos gabalas, kurį lankose laikė viešai panieką veganams reiškiantis vyras, tiesiog „tekėjo“ krauju. Vyras vilkėjo juodus marškinėlius, kurų centre esantis ryškus užrašas sklebė aštrų šūkį: „Go vegan and die“ (liet. „Tapk veganu ir mirk“). Šalia vyro užfiksuoti ir keli kiti protesto nariai, greičiausiai, norėdami jam padėti. Pastarieji, kai kuriems šoką sukėlusį vyrą dar ir filmavo.

Išaiškėjo, kad tai vienas iš populiariosios medijos „Youtube“ kūrėjų, turintis virš 32 tūkst. sekėjų viešojoje erdvėje. Geriausiai žinomas kaip „Sv3rige“, internete video blogus talpinantis vyras, savąją demonstraciją tęsė visą valandą, nepaisydamas pasipiktinusių praeivių žvilgsnių ar piktų komentarų. Video įraše, kurį po incidento paskelbė savo „Youtube“ kanale, pastarasis teigė, jog jis pats praeityje buvo atradęs veganizmą, tačiau „beveik mirė“ dėl netinkamų maistinių medžiagų. Vyras taip pat pareiškė savo susirūpinimą, anot jo, derėtų stabdyti veganų judėjimą, kol mėsa dar nėra visiškai uždrausta.

„Tai kenkia sveikatai. Aš buvau veganas, aš vos ne miriau“, – viename iš protesto akcijos video įrašų girdimas „Sv3rige“, pasakojantis asmeninę patirtį veganų festivalio lankytojui. Tačiau veganizmas, atrodo, daro priešingą poveikį: mokslininkai nustatė, jog augalinės kilmės dietos yra ekonomiškesnės, mažinančios kūno masės indeksą, kraujospūdį, cholesterolį bei cukraus kiekį kraujyje.

Remiantis 2013 m. tyrimu, paskelbtu „Permanente Journal“ medicinos mokslo žurnale, veganizmas taip pat mažina lėtinių ligų gydymui reikalingų vaistų kiekį bei retina tikimybę susirgti širdies ligomis. „Gydytojai turėtų apsvarstyti galimybę rekomenduoti augalinę dietą visiems savo pacientams, ypač tiems, kuriems yra nustatytas diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos ar nutukimas“, – rašo tyrimo autoriai.

mesedis veganai

Pasišlykštėję festivalio dalyviai dėl ekscentriško protestuojančio vyro elgesio, nieko nelaukdami, kreipėsi į policiją. „Sv3rige“ atsisakė palikti festivalio teritoriją, argumentuodamas, jog jokių taisyklių nepažeidė. Viso festivalio metu, policija pažeidimų taip ir neužfiksavo, o olandas liko nesuimtas. Vis dėlto, sparčiai išpopuliarėjusio vaizdo įrašo aprašyme vyras pažymėjo, jog nuo šiol dalyvavimas tolimesniame veganų festivalyje jam yra uždraustas. „Sv3rige“ nevengia kontroversinių temų ir kituose savo „Youtube“ vaizdo įrašuose. Olandas provokuoja savo sekėjus aštriomis frazėmis, pavyzdžiui, teigdamas, kad policija yra satanistai, o serijiniai žudikai yra didvyriai.

Veganų maisto festivalį stebėjęs spaudos atstovas nepritarė protestuotojo veiksmams, paaiškindamas, kad festivalis yra šeimyninė šventė. „Nors, žinoma, nėra draudžiama valgyti žalią mėsą, tai buvo, be abejo, šokiruojantis vaizdas, nes buvo matoma krūva riebalų ir kraujo”, – komentavo įvykį atstovas, vėl akcentuodamas, jog protesto akto metu „buvo daug senjorų ir vaikų. Tuo metu vyko speciali vaikų programa“. Anot jo, festivalis turėtų būti džiaugsmą skleidžianti šventė, todėl toks olando akibrokštas šiam pasirodė „keistas“.

Tokį protesto aktą galėjo išprovokuoti ankstesnis pastarojo mėnesio įvykis, kuomet Anglijoje, Lidse, mėsininkas agresyviai šlaistėsi mėsos gabalu tarp protestuojančių veganų. Dar vienas panašus incidentas, galėjęs pastūmėti olandą ryžtis tokiam žingsniui, tai šiais metais Toronte užfiksuota situacija, kurios metu virėjas pasmerkė protestuojančius veganus, pjaudamas elnio koją prie netoli jų esančio lango.

Taip pat skaitykite: