Vis dažniau galime išvysti benamių žmonių portretus, kuriuose jie yra vaizduojami ne gatvėse, bet gerbtinose aplinkose.
Tokie menininkai kaip Olandų kilmės fotografas Jan Banning ir toliau griauna streotipus. Jie stengiasi sugalvoti būdus, kuriais būtų galima žmogiškiau atvaizduoti tuos, kuriems fortūna pagailėjo sėkmės ar kurie neturi pastovaus stogo virš galvos.
„Down and Out in the South“ yra įspūdinga serija, kurią sudaro beveik 100 benamių vyrų ir moterų fotoportretų. Jie buvo fotografuojami Kolumbijoje, Pietų Karolinoje, Atlantoje, Džiordžijoje ir Misisipės Deltoje. Kad sukurtų šią seriją, Banning’as bendradarbiavo su vietinėmis organizacijomis tam, kad galėtų atskleisti norimą temą. Jis paaiškino esamą situaciją ir paprašė jų bendradarbiauti projekte. Fotografas su kiekvienu žmogumi turėdavo 30 min. trukmės interviu, tam, jog tarp fotografo ir objekto užsimegztų ryšys, o tada tetrukdavo 15 min. fiksuodamas fotoportretą.
Toks benamių teigiamos pusės vaizdavimas yra puikus priminimas, kad mes visi esame žmonės. Kaip žiūrovai, mes žvelgiame jiems tiesiai jiems į akis, kurios atskleidžia fotoportrete esančio žmogaus charakterio jėgą ir stiprybę.
„Užuot pristatinėjęs juos kaip ,,Kitus” ir laikęs juos kitokiais negu mes patys, aš norėjau nufotografuoti juos neurtaliame studijos fone, susitelkdamas ties jų individualumu, o ne steriotipais. Iš esmės, aš noriu parodyti, kuo jie yra, o ne kokios etiketės yra jiems klijuojamos,” aiškina Banning’as.
© Jan Banning nuotr.