Džeromas Kunkelas kairėje / Asmeninio archyvo nuotr.

Aštuoniolikmetis, Džeromas Kunkelas, nusprendė paduoti į teismą savo mokyklą. Incidentas kilo po to, kai Kentukio mokyklos administracija nusprendė išmesti Džeromą už tai, kad jis religinių pagrindu atsisakė skiepytis nuo vėjaraupių. Po nesėkmingo bylinėjimosi teisme, mokinio advokatas prisipažino, kad praėjusią savaitę virusas pakirto ir Džeromą.

Teismo metu, mokinys pareiškė, kad buvo pažeistos ne tik jo teisės, bet skiepytis yra „amoralu, nelegalu ir nuodėminga“. Džeromas taip teigė, kad „varicela zoster vakcinoje nuo vėjaraupių naudojamos 60 metų senumo embrionų ląstelės. Aš nepritariu abortais pašalintų embrionų naudojimui medicinoje. Tai prieštarauja mano religinėms pažiūroms ir yra be galo amoralu.“ Džeromo protestas daug ko nenustebino, kadangi net 82% mokyklos moksleivių ir jų tėvų, teikė prašymus atsisakyti privalomųjų skiepų, remiantis religiniais tikslais.

Advokatas teigia, kad Džeromas greičiausiai užsikrėtė vėjaraupiais bažnyčioje: „Prieš pusantros savaitės jis patarnavo mišiose ir nei kiek neabejoju, kad virusas jį pakirto bažnyčioje. Atstovauju dar 24 mokiniams iš Džeromo mokyklos ir pusė iš jų per praėjusią savaitę susirgo vėjaraupiais.

Anot sveikatos specialistų, vėjaraupių komplikacijos gali pasibaigti ir mirtimi: „Iš anksto neįmanoma nustatyti kokie simptomai gali pasireikšti jūsų vaikui, todėl vertėtų pasisaugoti sergančiųjų.“

Taip pat skaitykite: