Pasaulyje vis plačiau ima sklisti K-pop muzikos fenomenas. Pietų Korėjos K-pop muzika susilaukia vis daugiau dėmesio bei pripažinimo ne tik Azijoje, bet ir Vakaruose. Šios muzikos stiliaus mylėtojai visame pasaulyje dalinasi savo mylimų Pietų Korėjos atlikėjų dainų versijomis ir įspūdingomis choreografijomis. Sudrebinti šios muzikos pasaulį bei tapti K-pop muzikos žvaigždėmis ruošiasi pirmoji pasaulyje susikūrusi grupė „EXP Edition”, kurios atlikėjai yra ne korėjiečiai

1990-ųjų metų viduryje korėjiečių K-pop kultūros atsiradimas sulaukė didelio tarptautinio susidomėjimo, kuris tapo fenomenu, vadinamu- „Korėjos banga“ apimančiu korėjiečių serialus, filmus bei pop muziką.

Profesionaliai atkartoti Pietų Korėjos muzikos žvaigždes, imasi neseniai pasaulyje susikūrusi pirmoji K-pop muzikos grupė, kurios dalyviai yra ne korėjiečiai. Grupė, pasivadinusi „EXP Edition” siekia tapti K-pop muzikos žanro super-žvaigždėmis.

Idėja sukurti pirmą ne korėjiečių K-pop muzikos grupę kilo Borai Kim. Kuri studijuodama universitete atliko dokumentinį meno projektą apie Pietų Korėjos populiariosios muzikos tyrinėjimą. Ne korėjiečių K-pop grupę „EXP Edition” sudaro keturi vaikinai: Koki Tomlinson, Frankie DaPonte, Hunter Kohl, ir Šime Košta. Vaikinai teigia, kad nereikia būti tik korėjiečiu, kad galėtum profesionaliai atlikti K- pop muzikos žanrą.

Grupė pradėjusi savo muzikos karjerą sulaukė prieštaringų nuomonių ir vertinimų. Dauguma šios muzikos žanro fanų teigia, kad šios grupės veikla yra netinkamas bandymas modifikuoti autentišką Pietų Korėjos muzikos stilių. Kita nuomonė, vadintis atlikėjais bei atlikti K-Pop muziką negali amerikiečiai ar kiti užsieniečiai. „EXP Edition” prieštarauja šiai nuomonei. Pasak grupės narių, tai nėra bandymas pakeisti K-pop kultūra. Pagrindinis tikslas- įsilieti ir dar geriau pajusti šį visame pasaulyje fenomenu tapusį muzikos stilių. Vaikinai teigia, kad jie gyvena Korėjoje, moka korėjiečių kalbą, dirba su žymiausiais šalies prodiuseriais- todėl nori tapti šimtu procentu šios kultūros dalimi.

Šiuo metu grupė sunkiai bet įnirtingai veržiasi į K-pop muzikos pasaulį bei griauna visus nusistovėjusius K-pop muzikos standartus. 2017 metais įkurta grupė aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, kuria naujas dainas, vaizdo klipus siekdami pavergti visus K-pop muzikos stiliaus mylėtojus. Pirmosios ne korėjiečių grupės atliekamų dainų sąrašas kol kas nėra ilgas. Populiariausios dainos: Stres, Feel Like This, Gadawada, Ready to Go. Belieka tik stebėti, kaip ši grupė užkariaus K-pop pasaulį.

Taip pat skaitykite: