Roger Walters / Grupės „Pink Floyd“ nuotr.

Trečiadienį Ukraina pasmerkė vieną iš „Pink Floyd“ įkūrėjų Rodžerį Vatersą (Roger Waters), kuris JT Saugumo Tarybai pareiškė, kad Rusijos įsiveržimas į kaimyninę šalį buvo pradėtas ne šiaip sau.

Maskva paprašė 79 metų vyro, kurio nuomonė apie karą praeityje yra sukėlusi problemų, pareikšti savo nuomonę 15 narių turinčioje Taryboje.

„Rusijos Federacijos invazija į Ukrainą buvo neteisėta. Aš ją griežtai smerkiu“, – sakė britų muzikantas, per vaizdo įrašą.

Tačiau vėliau Vatersas užsiminė, kad Kijevas taip pat kaltas. „Rusijos agresija prieš Ukrainą taip pat buvo pradėta ne šiaip sau. Taigi aš taip pat kuo griežčiausiai smerkiu provokatorius“, – sakė jis, ragindamas nedelsiant nutraukti karą.

Atsakydamas į tai, Ukrainos JT ambasadorius panaudojo vienos garsiausių „Pink Floyd“ dainų pavadinimą.

Sergejus Kyslyčia sakė: „Jo seniems gerbėjams turėtų būti liūdna matyti, kaip jis tampa dar viena Rusijos melo ir propagandos proceso dalimi.“

Kijevo atstovas netgi atkreipė dėmesį į milžinišką rožinę pripučiamą kiaulę, kuri dažnai būdavo roko grupės pasirodymų dalis. „Pone Vatersai, kas tai galėtų būti šį kartą? Kiaulės su svastikomis ir plaktuku bei pjautuvu?“ – Keisto pokalbio metu paklausė Kyslyčia.

Taryba daug kartų diskutavo apie karą, bet kadangi Rusija turi veto teisę, nieko nebuvo padaryta. Rusija pati paprašė surengti posėdį, kad būtų aptarta, kodėl Vakarai siunčia ginklus Ukrainai.

JAV ambasadoriaus pavaduotojas Ričardas Milsas (Richard Mills) apie Vatersą sakė: „Neabejoju jo, kaip muzikos atlikėjo, įspūdingais sugebėjimais. Tačiau nesu tikras dėl jo kompetencijos mums, kaip ekspertams, pasakoti apie ginklų kontrolės ar Europos saugumo klausimus.“

Rusijos ambasadorius Vasilijus Nebenzia pasidžiaugė žmogaus, kurį pavadino „vienu ryškiausių šiuolaikinio antikarinio judėjimo aktyvistų“, dalyvavimu.

Praėjusių metų rugsėjį Vatersui buvo pasakyta, kad jis nėra laukiamas Krokuvoje, Lenkijoje. Jo koncertai ten buvo atšaukti, dėl jo požiūrio į karą.

Tą mėnesį Vatersas parašė atvirą laišką, kuriame teigė, kad Vakarai turėtų nutraukti ginklų tiekimą Kijevui. Jis kaltino prezidentą Volodymyrą Zelenskį leidus Ukrainoje pasireikšti „kraštutiniam nacionalizmui“ ir prašė jo užbaigti šį mirtiną karą.

Šią savaitę Poly Samson, kuri rašo dainas grupei „Pink Floyd“ ir yra ištekėjusi už grupės nario Davido Gilmouro, „Twitter“ parašė, kad Vatersas yra Putino ideologijos gynėjas.

Vatersas atsakė paskelbdamas žinutę „Twitter“, kurioje teigė, kad visiškai paneigia Samson kaltinimus.

Praėjusiais metais „Pink Floyd“ vėl susibūrė, tik be Vaterso, kad sukurtų Ukrainai skirtą singlą.

 

Taip pat skaitykite: