Menininkas iš Sirijos Abdalla Al Omari sugalvojo išties įdomų būdą įamžinti pasaulio valdančiuosius. Šiais laikais, pabėgėlių problema yra labai aktuali, tad kodėl nepabandžius įsivaizduoti, kaip valdantieji atrodytų jų vietose?

2011 metais Sirijoje įvyko pilietinis karas ir Omari nusprendė pabėgti iš savo gimtinės. Menininkas rado prieglobstį Belgijoje ir šiuo metu gyvena Briuselyje. Sujaudintas savo patirties ir pasaulyje vykstančių konfliktų, prieš du metus pradėjo kurti paveikslus, kuriuos vėliau pavadino ,,Pažeidžiamumo serijomis“. Įkvėptas Sirijoje vykstančios neteisybės, jis stengėsi kažkur išlieti savo pyktį ir tai padaryti jam padėjo teptukas.

Pradžioje Omari jautė asmeninį norą įsivaizduoti, kaip tariamai puikūs asmenys atrodytų jo ir kitų pabėgėlių vietoje. Viename savo darbų, menininkas vaizduoja prezidentą Donaldą Trampą išvargusio pabėgėlio vietoje, kuris ant nugaros nešasi miegmaišį, rankoje laiko miegantį vaiką ir laiko šeimos nuotrauką. Šiuo metu paroda vyksta Dubajuje ir ten galima išvysti daugiau paveikslų, kuriuose taip pat vaizduojamas ir Barakas Obama, Angela Merkel ir keli kiti valdantieji.

Vladimir Putin

Praėjus šešeriems metams po Sirijos karo, daugiau nei penki milijonai sirijiečių dabar yra pabėgėliai Jungtinėse Tautose. Labiausiai nuo to nukenčia vaikai, kuriems išgyventi karus yra labai sunku. Daugelis susidūrė su sveikatos problemomis ar net yra linkę į savižudybę. Vaikai neturėtų patirti tokių siaubų ir su tuo reikia būtinai kovoti.

Angela Merkel

Omari jautė emocinę ir sąmoningą pareigą įsitraukti į pabėgėlių problemą. Jo tikslas, perduoti žinutę pasauliui ir tiems lyderiams, kurie dalinai yra susiję su Sirijoje vykstančia neteisybe. Galbūt išvydę šiuos kūrinius jie supras, ką reiškia patirti tokius siaubus ir supras, kaip jaučiasi pabėgėliai, kurie nekalti dėl pasaulyje vykstančios suirutės.

Kim Jong Un

Barack Obama

Erdogan

Asad

Abdalla Al Omari

Taip pat skaitykite: