Nežemiško grožio portretai, tarsi iš pasakų šalies. Greičiausiai, būtent toks apibūdinimas taikliausiai nusako fotomeninkės Bella Kotak darbus. Portretų meistrė, šiuo metu savo įspūdingus kadrus fiksuojanti Anglijoje, niekada nemanė, jog kadaise į ranką paimtas fotoaparatas šiandien atneš tiek laimės ne tik jai, bet ir nekukliam būriui gerbėjų.

Insipruota pasakų veikėjų ir švelnių, magiškų pastelinių spalvų paletės, meninkė savo atvaizduose nevengia laužyti tradicinių portretų fotografavimo technikos taisyklių, mat gali pasigirti itin savitu bei išskirtiniu nuotraukų stiliumi. „Mane visada domino fotografija“, — viename „Seamless“ portalo interviu prasitaria pasakiškų portretų autorė. „Kai pamatydavau patikusią fotografiją, aš ją iškirpdavau ir prikabindavau ant savo sienos“, — prideda Kotak, nuoširdžiai pasakodama, jog fotografija jai – gryniausia meno šaka.

Kotak, vaikščiodama pilkais gatvių šaligatviais, o kartais užsukdama ir į spalvingų gėlių sodus, sugeba pamatyti kontrastingas detales, kurias neretai užfiksuoja spontaniškai. Kita vertus, didžiausio dėmesio sulaukę fotografijos gimė iš kruopštaus ir ypatingai ilgai planuoto darbo. Būtent dėl šios priežasties, įamžintos akimirkos yra išskirtinis autorinis Kotak fantazijos vaisius. Fotografė mėgsta dirbti viena, dažniausiai savarankiškai dalyvaudama procese nuo mygtuko paspaudimo iki fotografijų apdirbimo specifinėse redagavimo programose. Gamta ir žmonės aplink keičiasi, tačiau Kotak teigia, jog pastarosios nuotraukose užfiksuoti gamtos vaizdai ar veidai išlieka amžiams, leisdami atsigręžti į tą vienintelį pasakišką momentą.

Komponuodama fotografijas, ši pasitelkia savo lakią vaizduotę, padedančią nuotraukas apgaubti magišku ir, kartais mistika dvelkiančiu, pasakos šydu. Vis dėlto, tokia fotografės vizija sekė ją iš paskos ne nuo pat pirmųjų meninkės karjeros žingsnių. Jos kruopštus darbas bei racionalus mąstymas pravertė Kotak architektūros kursuose, kur fotografė pirmą kartą susipažino su objektyvu. „Man pristatė Photoshop ir Flickr, kur aš ir pamačiau daugybę meninkų, naudojančių tokias programas, kad suvoktų savo vizijas“, – „My Modern Met“ portalo interviu atvirauja meninkė. Akį traukiančių portretų autorė pradėjo fotografuoti bent po vieną nuotrauką į dieną, tokį projektą tęsdama ištisus metus, kol galiausiai suprato, jog tapo „vis labiau ir labiau apsėsta“ fotografijos menu.

fairytale-photo-bella-kotak-2

Kotak inspiraciją semia iš gamtos, kuri įkvepia autorę ieškoti įdomių vizualinių sprendimų. Kartais fotografė savo portretuose įamžina artimus draugus, kurie laikui bėgant, jau spėjo tapti nuolatinėmis Kotak mūzomis. Ypatingas ryšys tarp nuotraukoje skleidžiamos žinutės ir ją skaitančio asmens yra ne be reikalo jaučiamas būtent moterų fotografijose. Kotak, rodos, be jokio vargo, puikiai įkūnija motinišką gamtos dvasią per savotiškai pasakišką prizmę. Kvapą gniaužiančios Kotak fotografijos neleidžia atitraukti akių nuo ypatingo kontrasto spalvų gamos. Pavyzdžiui, pamėgtuose portretuose išryškinami švelnūs, pasakišką fėją primenantys moters bruožai, tarsi šalia šokantys dramatišką tango su kraujo raudonumo gėlių fonu.

fairytale-photo-bella-kotak-1

Pasakiškų portretų meistrė savo nuotraukomis nutiesia kelią į magišką siurrealizmo pasaulį, kurio vaizdai neprimena niūrios kasdienybės. Nepaisant to, burtų lazdelės portretų autorė nenaudoja, mat į pagalbą tenka pasitelkti nežmonišką atsidavimą bei specialisto įrankių dėžutę. Profesionali fotografė ištikima Canon firmos fotoaparatams, kuriuos papildo skirtingo židinio nuotolio objektyvai, individualiai pritaikyti kiekvienam kadrui. Vėliau – seka kitas rutinos etapas – net kelios redagavimo programos, skirtos kruopščiai vaizdo kompozicijos garantijai ir spalvų tonavimui.

fairytale-photo-bella-kotak-16

fairytale-photo-bella-kotak-14

fairytale-photo-bella-kotak-13

fairytale-photo-bella-kotak-12

fairytale-photo-bella-kotak-11

fairytale-photo-bella-kotak-10

fairytale-photo-bella-kotak-9

fairytale-photo-bella-kotak-8

fairytale-photo-bella-kotak-7

fairytale-photo-bella-kotak-6

fairytale-photo-bella-kotak-5

fairytale-photo-bella-kotak-4

fairytale-photo-bella-kotak-3

fairytale-photo-bella-kotak-in-bloom-ying

fairytale-photo-bella-kotak-in-bloom-siobhan-sasha

Taip pat skaitykite: