Pasakiškai turtingi“ (angl. Crazy Rich Asians) – pirmasis kino filmas, pristatytas Holivudo gerbėjams, kuriame beveik visi vaidmenys atiteko Azijos aktoriams. Šis filmas didžiulis žingsnis pirmyn Holivudo ir Azijos kino industrijose. Jis parodė, jog pasauliui reikia naujų žvaigždžių, kurie gali būti tik ne amerikiečiai. Mestas iššūkis Azijos kino kultūros stereotipams, kad galima kurti ne tik didžiulio populiarumo sulaukiančius serialus, bet ir plačiau pradėti vystyti filmų rinką.

Filmo Režisierius Jonas M.Chu sukūręs taip pat didelio pasisiekimo filmus „Šokis Hip-Hopo ritmu 2: Gatvės“, „Apgaulės meistrai 2“, „Eilinis Džo“ staigmeną kino pasauliui pateikė remdamasis didžiulio populiarumo sulaukusiu Kewino Kwano romanu „Beprotiškai turtingi azijiečiai“ (ang. Crazy Rich Asians“.

Prieš pradedant rodyti filmą didžiuosiuose kino ekranuose, pranašauta, kad ši romantinė komedija, sulauks didžiulio susidomėjimo ir mes iššūkį šio žanro standartams. Filmas „Pasakiškai turtingi“ kviečia ne tik pažvelgti į turtingųjų gyvenimą detaliau, išdrįsti nugalėti savo kompleksus, pakovoti už savo laimę bet atveria duris ir į Azijos kultūrą.

Įdomus filmo siužetas

Tegul Kinija miega, nes kai ji pabus supurtys visą pasaulį“- pirmieji žodžiai pasirodantys didžiuosiuose ekranuose, kurie atspindi ir visą filmo idėją.

Crazy Rich Asians 2

Netrukus žiūrovų dėmesį patraukia, kiek ausiai neįprastas „Pasakiškai turtingai“ garso takelis. Visa istorija lydima skambių kinų dainų, kuri suteikia filmui dalelę išskirtinumo. Garso takelyje skamba tik viena angliška visiems gerai žinoma Elvio Preslio legendine daina „Can’t Help Falling In Love atliekama Kinos Grannis.

Pasakiškai turtingi“ pasakoja dviejų jaunų įsimylėjėlių Reičelės ir Niko meilės istoriją: Reičel Ču (akt. Constance Wu), nuo vaikystės gyvenanti Amerikoje, puikią karjerą sukūrusi Niujorko Universiteto ekonomikos profesorė, Nikas Jangas (akt. Henry Golding) – tame pačiame universitete dėstantis istoriją. Vieną dieną Nikas merginai pasiūlo nukeliauti į Singapūrą susipažinti su jo šeima ir sudalyvauti geriausio draugo vestuvėse. Tik tarp poros slypi viena mažytė paslaptelė. Mergina nežino, kad jos vaikinas turtingas, nors reiktų papildyti jis be proto turtingas. Merginai teks ne tik priprasti prie visur tvyrančios prabangos, bet ir susipažinti su vaikino šeima, puoselėjančia kinų kultūros tradicijas. Reičelei teks atsispirti aplinkinių spaudimui, nugalėti kompleksus, baimes bei pakovoti dėl savo laimės.

Aktorių darbas

Aktoriams, kurie dar nepažįstami kino auditorijai, teko susidoroti su misija: paneigti vyraujančius stereotipus susijusius su azijiečių kultūra. Šiam filmui išskirtinumo suteikia kitokia personažų kultūra. „Pasakiškai turtingi“ filmo kūrėjų grupė vykdė aktorių atranką. Vyko atranka, kurios pagrindinis kriterijus: sugebėti įkūnyti azijiečio – amerikiečio personažą, bei sklandi anglų kalba.

Crazy Rich Asians 3

„Pasakiškai turtingi” kūrybinė grupė surinko įvairialypę aktorių grupę. Vaidmenis čia sukūrė „Pagirių Las Vegase” trilogijoje išgarsėjęs Kenas Jeongas.„Oušeno aštuntuke” vaidinusi Awkwafina ir„Silicio slėnio” seriale vaidinantis aktorius Jimmy O.Yangas, bei kiti aktoriai, sparčiai kylantys kino industrijoje.

Prabanga spindinti Azija

Crazy Rich Asians 5

Pagrindinė filmo ašis: miestai, kostiumai, namai, mašinos ir visi kiti prabanga tviskantys dalykai. Singapūras – pagrindinė vyksmo ašis, kurioje rutuliojasi visi įvykiai. Singapūras taip pat pasirinkta ne atsitiktinai. Juk tai viena turtingiausia pasaulio vietų. Filmo konfliktas sukasi aplik pinigus, todėl filmo kūrybinė grupė pakviečia pasidairyti į turtingų žmonių kultūrą.

Beprotiškiau už meilę – tik šeima

Crazy Rich Asians 7

Filmo idėja susideda iš pagrindinių pasakų elementų kai paprasta, visuomenėje nieku neišsiskirianti mergina, pamilsta žavų, turtingą visų moterų geidžiama vaikiną. Netrukus įsimylėjėlių gyvenimas įsisuka į nepaprastų įvykių karuselę. Reičelei supratus, kad Nikas, vienas iš turtingiausių azijiečių, susiduria su kita dilema, kuri kur kas didesne – vaikino šeima. Valdingumu pasižyminti Niko motina Eleanora (akt. Michelle Yeoh) atvirai pareiškia, kad Reičel jos sūnui – per prasta. Kinų kultūroje šeima tai viena svarbiausių vertybių. Taigi, kas triumfuos šioje meilės pasakoje? Šeima ar svajonė?

Apgalvotos smulkmenos

Režisierius Jonas M.Chu, šioje ekranizacijoje kino mylėtojams pristato nemažai kinų kultūros tradicijų. Supažindina su prabanga alsuojančiais Azijos miestais, kalba, muzika. Filmo premjeros data 2018 metais rugpjūčio 17 taip pat pasirinkta ne atsitiktinai. Kinų kultūroje 8 laimės skaičius. Metai, mėnesio diena, dienų kombinacija 1­+7, visa tai simbolizuoja sėkmę.

„Pasakiškai turtingi” – linksmas, spalvingas, prabangus, energingas, didelės sekmės sulaukęs filmas, kritikų ir žiūrovų įvertintas itin teigiamai. Juostai jau kuriamas tęsinys, kuris leis dar plačiau atskleisti Aziją.

Taip pat skaitykite: