Pragarišką gaisrą išgyvenusios Paryžiaus Dievo Motinos katedros laukia intensyvūs renovacijos darbai. Aukos katedros rekonstrukcijai plūsta iš viso pasaulio, o po Francio-Henri Pinault’o pažado prisidėti dar 113 milijonų JAV dolerių, Prancūzijos valdininkai suskubo ieškoti tinkamiausios atstatymo strategijos. Keisčiausia yra tai, kad pagelbėti šiuo atveju gali ne istorijos vadovėliai, o kompiuterinis žaidimas.

Ne paslaptis, kad „Assassin’s Creed“ žaidimų serija pasižymi autentišku ir tiksliu istorinių laikmečių atkūrimu – nuo Renesanso laikotarpio Italijoje iki Mingų dinastijos Kinijoje. 2014 m. pasirodžiusioje  žaidimų serijos dalyje „Assassin’s Creed Unity“, veiksmas nusikelia į Paryžių Didžiosios Prancūzijos revoliucijos laikotarpiu, todėl niekaip neapsieita be Dievo Motinos katedros.

Šio žaidimo dizainerė Caroline Miouse privalėjo tiksliai perteikti kiekvieną monumento detalę – nuo freskų iki briaunas ramstančių chimerų. Nors pati Caroline nė karto nebuvo apsilankiusi katedroje, ji praleido keletą metų analizuodama šventyklos brėžinius ir nuolat konsultavosi su istorikais. Tik tokiu būdu jai pavyko atkurti to laikmečio katedros plytų tekstūrą bei ant sienų kabančius paveikslus.

Vienintelis šio žaidimo neatitikimas atveda mus prie tragiško gaisro. Caroline į žaidimą įtraukė gaisro metu nugriuvusias katedros bokštų smailes, nors Pranzūcijos revoliucijos metu jos dar nebuvo įrengtos. Po ilgų svarstymų, žaidimo komanda nusprendė įtaukti bokštų smailes, kadangi jos tapo tokia neatsiejama pastato dalimi, jog be jų žaidime katedros niekas neatpažintų. Tai buvo vienintelė architektūros detalė, dėl kurios kūrėjams teko pasiginčyti.

assassins-creed-notre-dame-1

Žaidimui pasirodžius prekyboje, Caroline nusprendė aplankyti katedrą. Įžengusi į bažnyčios vidų, ji suprato, kad visos jos pastangos nenuėjo perniek: „Jaučiausi, tarsi įžengusi į savo namus.“ Žaidimą išleidusi kompanija „Ubisoft“ nusprendė skirti katedros rekonstrukcijai 500 000 € ir suteikė galimybę iki balandžio 25 d. nemokamai atsisiųsti „Assassin’s Creed Unity“.

assassins-creed-notre-dame-2

assassins-creed-notre-dame-3

 

Taip pat skaitykite: