Organizatorių archyvo nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė, šįryt atlikusi sostinės gatvių patikrinimą, nustatė, kad oro uosto taką rekonstruojanti įmonė AS A.C.B., netinkamai veždama asfaltą, užteršė gatves, vedančias iš oro uosto teritorijos. Nuo sunkvežimių ratų byrantis asfaltas prilipo prie gatvių dangos ir sugadino viršutinį jos sluoksnį.

Stipriai asfaltu užterštos Tūkstantmečio g., Žirnių g. atkarpos nuo Liepkalnio g., Minsko plento ir Žirnių g. sankryžos iki Gerosios vilties žiedo.

Savivaldybė dar vakar skubiai kreipėsi į VĮ Lietuvos oro uostus bei rangovą AS A.C.B., reikalaudama iki šios dienos 7 val. ryto nuvalyti užterštą gatvių dangą ir užtikrintų, kad krovininiai automobiliai būtų tvarkingi. Laikantis Kelių Eismo Taisyklių, krovinys transporto priemonėje turi būti uždengtas taip, kad nekristų, neterštų kelio ir aplinkos. Statybos darbų vadovai privalo užtikrinti, kad iš statybvietės, ar į ją įvažiuojantys automobiliai neterštų teritorijos už statybvietės ribų.

Šiandien ryte apžiūrėjus miesto gatves paaiškėjo, kad jos vis dar nenuvalytos ir užterštos. Patyrusi žalą, savivaldybė turi teisę reikalauti pakeisti sugadintą gatvių dangos viršutinį sluoksnį nauju ir atitinkamai įrengti naują gatvių ženklinimą.

Savivaldybė puikiai supranta oro uosto tako rekonstrukcijos svarbą miestui ir visai Lietuvai, tačiau negali leisti niokoti miesto gatves, į kurias investuojamos didžiulės lėšos, todėl toliau reikalaus iš darbų vykdytojų sutvarkyti sugadintą gatvių dangą ir atlyginti miestui padarytą žalą.

Sostinės gatvių tvarkymui savivaldybė šiemet skyrė rekordinę pinigų sumą – 22 mln. eurų.

Taip pat skaitykite: