Rasa Kaušiūtė / Deimantės Rudžinskaitės nuotr.

Pastarieji metai dainininkei Rasai Kaušiūtei atnešė išties nemažai likimo smūgių bei išbandymų. Po itin sukrečiančių patirčių bei pabuvojimo įvairiausiose socialinių barikadų pusėse, atlikėja buvo tvirtai nusprendusi kurį laiką pailsėti nuo aktyvaus viešo gyvenimo ir Nacionalinį Eurovizijos konkursą šiais metais stebėti tik per televizijos ekraną.

„Pasiūlymų dalyvauti konkurse buvo. Ir ne vienas. Tačiau visus juos atmečiau, kol neatkreipiau dėmesio į ispanų kompozitoriaus Samuel Bugia Garrido laišką socialiniuose tinkluose. Kažkodėl būtent jį atidžiau perskaičiau“, – sakė R. Kaušiūtė.

Ji, nenorėdama būti nemandagi, sutiko perklausyti autoriaus siūlomas dainas, bet įspėjo, jog šįkart dalyvauti Nacionalinėje Eurovizijos atrankoje tikrai neketina.

Visgi viena daina patraukė atlikėjos dėmesį ypatingu nuoširdumu bei paprastumu. Tai buvo kūrinys „Silence“, įdainuotas paties dainos teksto kūrėjo iš Maltos Matthew Vassallo. Dar nedavusi galutinio sutikimo, R. Kaušiūtė paprašė atsiųsti jai „Silence“ žodžius. Juos perskaičiusi atlikėja galutinai įsitikino, kad tekstas yra tarsi apie ją pačią, o tuo pačiu ir apie galybę visos planetos žmonių, kurie, pasak lietuvaitės, diena iš dienos tarsi verčiasi per galvą stengdamiesi atitikti visuomenėje priimtus standartus: „Trokšdami būti mylimi bei pripažinti, žmonės iš visų jėgų siekia būti liekni, gražūs, madingai rengtis ir t.t. Visgi, daugeliui tai sunkiai sekasi dėl įvairiausių priežasčių, kurių viena yra mūsų nepakartojamas individualumas, todėl galiausiai įveikti nepakeliamos naštos bei nevilties, bijodami būti tiesiog savimi, pergyvendami esą taps „atmesti“, jie gūžiasi ir tarsi užsidaro savame kiaute, tarsi atsiriboja nuo aplinkos“.

Visos šios temos atlikėjai labai artimos, nes kaip tik 2017 metais prasidėjo galingas jos vidinių vertybių perkainojimas, savos tapatybės išgryninimas ir suvokimas, jog „svarbiausia rasti tokią aplinką, kurioje pritaptų tavo esminis „aš“, o ne patogus linksmas blizgutis. O kad rastum „savo“ žmones, pirmiausia turi labai gerai suvokti, kas iš tikrųjų tu esi ir kas nesi.

„Pagrindinė dainos tema – buvimas savimi, yra be galo svarbi ir aktuali absoliučiai visiems žmonėms. Todėl labai noriu perduoti šią žinutę“, – sako atlikėja.

Paskelbus šią dainą socialiniuose tinkluose, jau, pasak R. Kaušiūtės, jaučiamas nemažas žmonių susidomėjimas – ypač iš ispanų Samuel draugų, kurių dauguma yra didžiuliai Eurovizijos gerbėjai.

„Tačiau man bus labai svarbus Lietuvos žmonių palaikymas, nes juk būtent jie spręs, kuri daina keliaus į finalą ir į Portugaliją, atstovauti Lietuvos“, – kalbėjo R. Kaušiūtė.

Atlikėja tikisi, jog Lietuvos žmonės pamils šią dainą, kurioje nėra jokios pompastikos, jokio nereikalingo šurmulio, o tik nuoširdi žinutė iš širdies gelmių.

Paklausus, kaip dainininkė planuoja spręsti dainos scenografiją, ji paslaptingai nusišypso ir taria, jog „šiais metais viskas bus kitaip“.

„Kadangi esmė yra dainos žinutė, jai perduoti bus naudojamos gilios ir jautrios priemonės, kurios sustiprins kūrinio prasmę, bet jokiu būdu jos neužgoš. Taigi, tam tikra prasme, bus sulaužyti Eurovizijos standartai – jei ne visuotini, tai bent mano pačios“, – intriguoja atlikėja ir kviečia palaikyti jos atliekamą dainą „Silence“ jau vasario 3 dieną Nacionalinėje Eurovizijos atrankų transliacijoje per LRT kanalą.

Taip pat skaitykite: