Manto Brazdžionio nuotr. / realisbeautifulstock.lt

Miesto turizmo ir ekonomikos plėtros agentūra „Go Vilnius” pasirašė sutartį dėl sostinės naktinės ekonomikos potencialo tyrimo ir jos plėtros strategijos su bendrove „Sound Diplomacy” iš Londono.

Naktinė ekonomika yra įvairi ekonominė veikla po 18 val.: maitinimo paslaugos, menas, muzika, teatras, festivaliai, renginiai, turistų pramogos.

Naktinė Vilniaus ekonomika gali įtraukti aktyvias miesto bendruomenes, verslus ir didindama miesto patrauklumą, kartu spręsti nepatogumus gyventojams bei konfliktines situacijas. Idėja apima pačias įvairiausias verslo organizacijas, vėlaus vakaro ir net naktinius koncertus, spektaklius, restoranus ir kavines, sporto renginius.

„Mūsų užduotis vystant Vilniaus miesto naktinės ekonomikos strategiją – rūpestingai ir nuosekliai ištirti galimybes bei laukiančius iššūkius bei pateikti aiškias, paprastai įgyvendinamas rekomendacijas dėl naktinės ekonomikos Vilniuje potencialo” , – sako „Sound Diplomacy” direktorius Shain Shapiro.

„Sound Diplomacy” visame pasaulyje kuria ir įgyvendina strategijas kurios didina naktinės ekonomikos vertę. Bendrovė dirbo daugiau nei 40 šalių, su tokiais klientais kaip Londono, Vankuverio, San Francisko, Barselonos miestai bei Jungtinių Tautų pramonės plėtros organizacija (UNIDO).

Vilniaus naktinės ekonomikos potencialo tyrimo ir strategijos parengimo paslaugų tarptautiniame pirkime atviro konkurso būdu sulaukta keturių pasiūlymų. Pasirinkta bendrovė parodė kompetenciją naktinės ekonomikos ir miesto strategijų kūrime, aiškiai pagrindė tyrimo dizainą ir metodus, detaliai aprašė projekto įgyvendinimo planą, įvertino įgyvendinimo rizikas. Sutarties vertė yra 48 980 EUR.

Naktinė ekonomika pritraukia turistus bei generuoja pajamas

Remiantis ekspertų nuomone, visą parą veikiančių paslaugų bendrovių darbas ilgainiui tampa miestiečiams būtinybe. Tai rodo ir kitose šalyse atliekami visuomenės nuomonės tyrimai – prailginusios įprastą darbo laiką paslaugų įmonės (pvz. bibliotekos, kirpyklos, drabužių valymo įmonės ir kt.), vakarais ir naktimis pritraukia įvairesnių kartų ir pomėgių žmonių.

Vienas pavyzdžių – Berlynas (Vokietija), kuriame naktinė ekonomika yra tapusi kūrybinių industrijų, skaitmeninės ekonomikos ir turizmo varikliu. Skaičiuojama, kad 35 proc. turistų šį miestą nakvynei pasirenka dėl išvystytos naktinės ekonomikos. Kitas pavyzdys – Mančesteris (Didžioji Britanija) – dėl jame vystomos naktinės ekonomikos, teigiama, jog kiekvieną savaitgalį papildomai apsilanko 150 tūkst. turistų. Jungtinėje Karalystėje naktinė ekonomika per metus sukuria vidutiniškai 66 mlrd. svarų pajamų. Niujorko nakties ekonomika miestui atneša apie 10 mlrd. dolerių per metus.

Laimėjusi organizacija turės parengti nuoseklią ir pagrįstą analitinę tyrimo ataskaitą apie Vilniaus miesto naktinės ekonomikos struktūrą, realią situaciją ir plėtros potencialą iki 2023 m. bei plėtros ir valdymo viziją su strategija.

Taip pat skaitykite: