Šis nuostabus rašto darbas buvo sugalvotas ir sukurtas 33-ejų metų menininkės Tunzale Memmedzade. Azerbaidžianietei prireikė 3 metų, kad visus Korano knygos žodžius perkeltų ant plono juodojo šilko.

Rezultatas yra pribloškiantis, nuostabiai ant juodojo šilko perkeltas šventos musulmonų knygos turinys demonstruoja didelį atsidavimą ir kantrybę.

Memmedzade pradėjo šį projektą, kuomet sužinojo, jog Koranas niekuomet nebuvo užrašytas ant šilko. Šis meninkės darbas buvo įamžintas ant juodo šilko lakštų (29 x 33 cm) ir tam prireikė 50 metrų juodojo šilko. Taip pat prireikė daugiau nei 3 pintų sidabrinio ir auksinio rašalo kokybiškam Korano perkėlimui ant juodojo šilko.

Ši dosni kaligrafija primena mums nepakartojamas Islamų religijos meno tradicijas, taipogi šis sukūrimas buvo paminėtas ir Sacklerio galerijos atstovų. Pirmoji Korano paroda Jungtinėse Valstijose, „Korano menas: muziejų lobiai iš Turkiškų ir Islamiškų menų“ turėjo daugiau nei 60 rankraščių ekspozicijai.

Tradicijų puoselėjimas ir šiuolaikiškas požiūris leido unikaliai perrašyti ir dekoruoti Koraną – Memmedzade įrodo, jog gali būti kiek kitaip pažvelgta į pagrindinę musulmonų knyga.
silk-quran-2

silk-quran-3

silk-quran-4

silk-quran-6

Taip pat skaitykite: