Serialo "Harlots" kadras

Istorija prasideda anglams atpažįstamoje Londono gatvėje, kuomet jauna moteris iš sekso darbuotojų bendruomenės skuba nešvariu miesto grindiniu. Pagrindinė veikėja Lucy Wells žinodama gerai gatves, stengiasi išvengti judresnių miesto dalių. Jos motinos viešnamyje vyksta pastovūs policijos reidai bei smurto atvejai su viešnamio darbuotojomis. Sekso darbas čia vaizduojamas pastovus kaip besisukančios durys.

Gyvenant 1763 metais, moterys buvo priverstos pasverti galimybes tarp buvimo tarnaite už penkis svarus per metus, arba dirbti prostitute, už 400 svarų per metus. Seriale vaizduojami du pagrindiniai viešnamiai dėmesio centre: jaukus, bet skurdus viešnamis, kuriam vadovauja ponia Wells – ,,Covent Garden“, ir nesugadintas, šviesus viešnamis ponios Quigley ,,Golden Square“.

Tarp sekso darbuotojų klientų gausu svečių iš aukštesnės klasės. Ne visi prostitučių bendravimai baigiasi su klientais, nors kai kurie mano, jog jie turi valdyti visą moters kūną, ar netgi leisdavo valią itin sadistiškiems polinkiams.

harlots_with_sam

Pirmojoje serialo dalyje Madam ir motina Margaret Wells siekia surinkti pinigus viešnamio perkėlimui į graikų gatvę SoHo rajone, tuo tikslu moteris įvykdo tylų aukcioną su tikslu parduoti savo dukters nekaltybę. Vyresnioji sesuo buvo tai pat pardavinėjama varžytinėse, todėl Lucy nesipriešina likimui. Margaret leidžia laiką su Lucy, ir kalbasi apie jos didžiąją naktį, ir bando paaiškinti švelniai, jog ji nori suteikti Lucy geresnį gyvenimą. Kai Margaret buvo 12 metų, jos motina pardavė ją už alkoholį ir pora batų porų. Prostitucija nėra legali, bet tai vienas būdas kaip išgyventi. Dabar Šarlotė, Margaritos Margaret vyriausioji duktė turi savo gražų namą. Tai vienas geresnių žingsnių šeimos labui, kurį galima žengti alkanose Londono gatvėse.

Harlots 2

Visa istorija pasakoja apie sunkų sekso darbuotojų likimą, jos rizikuoja būti nuolat išnaudojamos. Moterų istorijos tragiškos, neretai baigiasi kančiomis. Pasakojimas paliečia ir silpnas feminizmo ištakas, ,,Harlots“ pagirtinai išvengia spąstų moralizuoti etikos ir nepadorumo klausimais.

Serialas detaliai atskleidžia koks moterų gyvenimas laukė pasirenkant šią sunkią ir nešvarią profesiją. Ir jeigu nekaltybė buvo taip stipriai vertinama, tai kodėl jos neparduoti? Jei tu gali šį darbą atlikti puikiai, kodėl tuo neužsiimti?

Harlots 3

Laikais kai ,,Nekaltumas“ laikomas preke gatvės moterys skirstomos į ,,kekšes“ ir ,,moteris – žmonas“. Žmonos privalėjo laikytis švaros ir buvo naudojamos pastovių klientų, o ,,kekšės“, užsiimdavo vienkartiniais santykiais ir buvo žemesnė klasė. Nusikaltimų skaičius prieš prostitutes siaubingai didžiulis, nes jos nerūpėjo niekam.

HARLOTS-master768

,,Harlots“ atidžiai seka Margaret, Lucy ir Šarlotės gyvenimus, jū kovą siekiant išbristi iš skurdo. Vyksta didžiulė konkurencija su ,,Golden Square“, aukštos klasės viešnamiu, SoHo. Pagrindinė varžovė ponia Quigley klientams siūlo aukštą klasę, su šlakeliu rafinuotumo. Ji išlaiko savo merginas teikdama joms ištaigius kambarius, maistą, drabužius, už tai klientams leisdama su jomis elgtis sadistiškai. Būtų neteisinga atskleisti per daug siužeto, tačiau jame yra daugybė sudaužytų širdžių ir smulkių finansinių manevrų apeinant skolas viešnamiuose.

harlots_8col

Istorinių dramų gerbėjams tai puikus serialas laisvalaikiui. ,,Harlots“ stebina tuometinių visuomenės taisyklių nesilaikymu ir maištu. Gražios moterys privalo praeitį purvą, jų kasdienybė kurti ir tenkinti į viešnamius atvykusius malonumų ieškotojus. Serialas yra dosnus bei pakankamai simpatiškas TV šou, kuriame atsiskleidžia tiek personažų humoras, teik juntamas gailestis dėl tragiškų jų likimų.

Verdiktas 9/10

Bet geriausia, ,,Harlots“ atskleidžia nematomą žmonijos pusę, o tuo metu svarbiausias įvykis buvo besiformuojanti Britų imperija karaliaus Jurgio III rankose. ,,Šis kūnas yra dalis miesto“,- Margarita sako tyliai, po Liucijos nekaltybė aukciono, kai viešnamis nutyla nakčiai. ,,Mes turime gabalėlį jo“. Tad kviečiame pasinaudojus laiko mašina pamatyti, kaip žmonių moralė pasikeitė nuo 1763- metų, kuomet vieninelis būdas išgyventi buvo kosmetika maskuojant sifilį ir bandant apsisaugoti avies odos prezervatyvais.

Taip pat skaitykite: