Organizatorių archyvo nuotr.

Kam reikalingi siurbliai ir kur jie naudojami?  Jeigu kalbėsime paprastai, vandens siurbliai yra tie prietaisai, kurie užtikrina komfortą buityje, gamyboje, žemės ūkio darbuose ir daugelyje kitų sričių. Vamzdžiais reikia perpumpuoti įvairius skysčius. Tai neatsiejama vandens tiekimo bei nuotekų sistemų dalis.

Vandens siurblių veikimo principas

Svarbiausias dalykas, siekiant užtikrinti sklandų vandens siurblio darbą, yra preciziškas laikymasis gamintojo nustatytų taisyklių ir sąlygų. Siurblio darbo našumas didele dalimi priklauso ne tik jo parametrų žinojimo ir teisingo panaudojimo, bet ir nuo sudaromų sąlygų, slėgio vamzdyne. 

Šių prietaisų veikimo principas yra gana paprastas. Skystis vamzdžiais juda dėl siurblių sukuriamo vakuumo. Atmosferos slėgiui spaudžiant skystį, jis patenka į žemo slėgio sritis. Vandens siurblių tipai šiandien yra tikrai gana įvairūs. Todėl skirtingo tipo siurbliuose vakuumas susidaro skirtingais būdais. Stūmokliniuose siurbliuose vakuumą sukuria stūmoklis, o štai krumpliaratiniuose siurbliuose vakuumą sukuria susikabindami ir atsiskirdami dantraščiai. Jeigu pasirinksite išcentrinius siurblius, skystis greičiau judės dėl išcentrinės jėgos,  kuri žemo slėgio zoną suformuoja sparnuotės centre.

Pirmą kartą su tuo susidūrusimes viskas gali skambėti gana sudėtingai. Todėl tikrai reikėtų pasitarti su profesionalais, koks vandens siurblys jums tinkamiausias. Jie įvertins jūsų gyvenimo ar darbo sąlygas ir parinks geriausią prietaisą. 

Siurblių panaudojimo sritys

Vandens siurbliai itin reikalingi ir plačiai pritaikomi žemės ūkyje. Siurblinė įranga naudojama žemės laistymui ir atliekų pumpavimui. Štai gyvulininkystės srityje jau gali prireikti  siurblių su smulkintuvais ir kapoklėmis. O vandens tiekimui ar laistymo bei drėkinimo sistemoms tinka išcentriniai pramoniniai siurbliai. 

Kai gaminami siurbliai pramonės šakoms, koncentruojamasi į išcentrinius ir tiesioginio skysčio perstūmimo siurblius. Be abejonės, pasirenkami geriausiai vartotojo poreikius atitinkantys siurblių modeliai, kurių dėka darbo procesai vyksta maksimaliai efektyviai ir patikimai. 

Maisto pramonėje naudojami maistiniai siurbliai. Jie dažniausiai naudojami daržovių dezinfekavimui, karštų skysčių  apdorojimui gaminant konservus, šaldytų maisto produktų paruošimui. Beje, maisto pramonėje siurbliai naudojami ne tik pumpuoti įvairius skysčius, bet ir bet ir įvairių maisto medžiagų, sakykim, miltelių, granulių, kruopų, grūdų  perkėlimui.

Galiausiai, vandens siurbliai be galo reikalingi, kad turėtume švaraus vandens gerti, skalbti skalbinius ir valyti kanalizacijos vamzdžius. 

Partnerio turinys

 

Taip pat skaitykite: