Prieš keletą metų Bostoną (JAV) užklupo didžiulis stingdantis šaltis, tačiau Bostono koledžas turėjo rimtesnių problemų nei žema temperatūra. Čia, studentų miestelyje, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodė ramus, niekuo neišsiskiriantis iš kitų, vyko karas tarp studentų ir skulptūros. Iš tikro, vaikščiojant po koledžo teritoriją ir kiek akyliau ištyrinėjus, galima pamatyti šokiruojančią Tony Matelli sukurtą skulptūrą „Lunatikas“, kuri simbolizuoja nukentėjusių merginų tylą.
Tony Matelli sukurta skulptūra, kurioje lunatikuojantis vyras dėvi tik apatinius, labiau gąsdino vietinius gyventojus nei puošė koledžo teritoriją. Dėl šios statulos moterys jautėsi nesaugiai, o koledžo jaunuoliams tai buvo tiesiog girto žmogaus atvaizdas, kuris negalėjo simbolizuoti nieko daugiau, kaip apkvaitusį vyrą nuo svaigiųjų medžiagų. Tačiau viena pagrindinių priežasčių buvo ta, kad ši skulptūra priminė čia gyvenantį žmogų, kuris nebuvo nei nusikaltėlis, nei girtuoklis. Ši priežastis paskatino šimtai studentų pasirašyti peticiją, kuri reikalavo pašalinti „vaikščiojantį girtuoklį“ iš Wellesley koledžo teritorijos.
Šia istorija susidomėjo ir žymiausi JAV dienraščiai: „New York Times””, Wall Street Journal bei „Good Morning America“. Iš tiesų net pačiam skulptoriui tokia žmonių reakcija buvo netikėta. Pasak Matelli, ši vieta turėjo suteikti skulptūrai didesnį vienatvės vaizdą, kad žmogus atrodytų pasiklydęs bei pažeidžiamas. Jis negalėjo patikėti, kad vietiniams ši statula sukels priešiškus jausmus.
Po kurio laiko studentai ėmėsi kraštutinių veiksmų, kai gyventojų pasirašytos peticijos nepadėjo pasiekti norimų rezultatų. Šis vaikštantis lunatikas iš pradžių buvo aprengtas, kiek vėliau apmėtytas maistu, o galiausiai buvo sugadintas geltonais dažais. Toks vandalizmas menininką supykdė ir šis sutiko dalyvauti diskusijoje su vietiniais gyventojais prie apskrito stalo, kurioje studentai laimėjo. Dabar skulptūra yra eksponuojama Niujorko High Line parke. Šioje vietoje skulptūra tiesiog įgavo visiškai kitokį vaizdą. Ne tik turistai, bet ir vietiniai fotografavosi prie šio miegančio vyro.
Iš tikrųjų, per du metus šis meno kūrinys žmonių akimis pasikeitė: nuo tariamos grėsmės tapo puikus asmenukių objektas. Pats menininkas net po aršios kritikos ir nepasitenkinimo bangos nenustojo kurti panašaus tipo skulptūrų. Šiuo metu Matteli yra sukūręs net aštuonias lunatikuojančių žmonių skulptūras bei daugelį kitų meno kūrinių, kurie yra eksponuojami įvairiuose JAV miestuose.