Pexels.com archyvo nuotr.

Telefono dėklas – tai daiktas, kurį liečiame kiekvieną dieną ir dažnai net nesusimąstome, kiek ant jo yra bakterijų bei kitų nešvarumų. Kalbant apie telefonų dėklų valymą, žmonės dažniausiai valo skaidrius dėklus, kurie pagelsta, bet tai nereiškia, kad ant kitokio tipo dėklų bakterijos nesikaupia. Todėl, kai valote kitus prietaisus, pavyzdžiui, ausines, nepamirškite ir telefono dėklų. Šiame straipsnyje pateiksime instrukcijas, kaip valyti skirtingų tipų telefonų dėklus.

Plastikiniai ir silikoniniai guminiai telefono dėklai 

Plastikas ir silikoninė guma yra labai populiarios telefono dėklų medžiagos, kurių kiekviena pasižymi dideliu patvarumu, lankstumu ir lengvai valomu paviršiumi. Skirtingai nei odinis arba medinis dėklas, šios medžiagos atsparios įvairioms dėmėms, o jei reikia – lengvai nuvalomos. Didelį silikoninių ir plastikinių dėklų pasirinkimą rasite Telefonubaterijos.lt.

Norėdami išvalyti šiuos dėklus, į nedidelį vandens kiekį įpilkite indų ploviklio lašelį. Tada tirpale palikite dėklą keliolikai minučių ir gerai nuvalykite. Jei jūsų telefono dėklo kraštai, kampeliai ir įdubimai yra itin purvini, taip pat pasigaminti pastą iš sodos ir acto ir įtrinti ją į šias vietas dantų šepetėliu. Po valymo gerai išskalaukite dėklą šaltu vandeniu. Sausinant telefoną mikropluošto šluoste, išvengsite pūkelių kaupimosi.

Odiniai telefono dėklai

Odinio telefono dėklo valymas gerokai skiriasi nuo standartinio plastikinio ar guminio telefono dėklo. Galima teigti, kad šių dėklų valymas yra dažnai užmirštamas. Taip yra todėl, kad oda yra patvari medžiaga, kuri puikiai atrodo net ir bėgant metams ar atsiradus šiokių tokių nusidėvėjimo požymių. Tačiau jie taip pat gali išsitepti.

Valant odinį dėklą, negalima pilti ant jo skysčio. Vietoj to, sumaišykite vandenį su bekvapiu ir bespalviu skystu ir švelniu rankų muilu ir panardinkite į mišinį mikropluošto servetėlę. Tada ją išgręžkite ir švelniai valykite dėmes. Norėdami tinkamai išdžiovinti odinį telefono dėklą, antruoju sausu skudurėliu pašalinkite vandens perteklių. Tai darykite švelniai, kad oda neišsitampytų. Jeigu oda tapo kietesnė, galite naudoti truputį kondicionieriaus.

Mediniai telefono dėklai

Mediniai telefono dėklai yra naujas, galbūt ne visiems girdėtas dėklų tipas. Medinio telefono dėklo valymas yra panašus į medinio stalo valymą. Tiesiog drėgnu skudurėliu nušluostykite jį taip, kaip šluostote dulkes. Tai turi būti greita – nemirkykite medinio dėklo vandenyje. Priešingu atveju akytasis medinis telefono dėklas gali sugerti skystį, išsiplėsti ir sugadinti. Reguliarus šluostymas mikropluošto šluoste yra geriausias būdas prižiūrėti medinį telefono dėklą ir išlaikyti jį švariu.

Tačiau kartais tik vandens neužtenka. Norėdami gilesnio valymo, galite naudoti acto ir vandens tirpalą (santykiu 1:2). Gerai jį suplakite buteliuke su purškikliu ir išpurškite medinį paviršių. Labai svarbu, kad purškiklis nepurkštų stipria srove, o paskirstytų tirpalą. Tuomet su mikropluošto servetėle nuvalykite dėklą..

Partnerio turinys

Taip pat skaitykite: