Remiantis Jungtinių Amerikos Valstijų teismo duomenimis, Detroito miesto teisėjas panaikino beveik visus kaltinimus, skirtus gydytojai, kuri buvo apkaltinta mažiausiai devynių nepilnamečių mergaičių žalojimu. Teisėjas Bernardas Friedmanas nutarė, jog federacinis moterų lytinių organų žalojimo įstatymas yra nekonstitucinis, todėl Kongresas neturi teisės pripažinti jo kaip nusikalstamos veiklos. Dėl šios priežasties net šešios iš aštuonių bylų buvo atmestos.

Dr. Jumana Nagarvala yra kaltinama nuo 2005 iki 2017-tų metų, kartu su Dr. Fakhrudinu Ataru bei jo žmona ir dar keliais įsivėlusiais asmenimis, atlikę devynioms nepilnametėms mergaitėms lytinių organų apipjaustymą. Pateiktuose kaltinimuose teigiama, kad Ataras, vidaus gydytojas, leido Dr. Nagarvalai atlikti uždraustas procedūras klinikoje pasibaigus darbo laikui. Sąmokslininkai apkaltini tuo, kad kitiems įsivėlusiems asmenims nurodė nekalbėti apie procedūras, kurios buvo atliktos mergaitėms tarp aštuonių ir trylikos metų amžiaus.

Dr. Nagarvala yra pagrindinė teisiamoji šioje byloje. Nors kaltinimai įvykdžius ir planavus žalojimus ir buvo panaikinti, ji vis tiek yra kaltinama ketinanti dalyvauti neteisėtoje veikloje.

„Kad ir koks pagirtinas būtų bet kokio tipo smurtavimo draudimas prieš mergaites, tai neprisideda prie bendro tikslo siekiant apsaugoti vaikus nediskriminuojančiu pagrindu“ – rašė Friedmanas, pažymėdamas, jog individualios valstijos, o ne federalinė valdžia turi tvarkytis su vietiniu nusikalstamumu. Jis taip pat pabrėžė, jog Kongresas apsiimtų tirti lytinių organų žalojimo veiklą tik tuo atveju, jeigu tai būtų atliekama komerciniais tikslais. Tačiau, kad koks žiaurus bebūtų šis poelgis, iš esmės tai yra nusikaltimas, o ne komercinė veikla.

Teisiamosios advokatė, Šanon Smit, teigia, kad naujienos apie panaikintus kaltinimus džiugina. „Teisėjas parašė logiškai pagrįstą nuomonę ir mes esame laimingos matydamos, jog jo išvada dėl įstatymo konstitucingumo taip pat atitiko ir mūsų analizę. Mano klientė yra ekstazėje, tačiau vis tiek jaudinasi, nes yra kaltinama kitais dalykais federaliniame teisme“ – teigia teisiamosios advokatė.

Šanon Smit tikisi, kad JAV vyriausybė apeliuos teisėjo sprendimą. Sekanti bylos nagrinėjimo data numatyta 2019-tų metų balandžio 29 dieną.

Remiantis Jungtinių Tautų Populiacijos Fondo duomenimis, moterų lytinių organų žalojimas yra procedūra, kurios metu yra dalinai arba visiškai nupjaunami ar kitaip pažeidžiami išoriniai moterų lytiniai organai dėl kultūrinių ar kitų ne medicininių priežasčių. Apipjaustymas yra įstatymiškai uždraustas mažiausiai 44-iose šalyse, tarp jų ir JAV. Pasaulinė sveikatos organizacija šią procedūrą laiko žmogaus teisių pažeidimu.

Taip pat skaitykite: