Diplomuotas buhalteris ir laukinės gamtos entuziastas iš Nagpuro miesto (Indija) Tanay Panpalia, kartu su draugais, sumanė patyrinėti Umred apylinkių džiungles. Jie buvo šalia ežero, vidury miško, fotografavo ten esančius paukščius ir ieškojo didesnių gyvūnų nuotraukoms.
Visai netikėtai jie pamatė toliau vaikštančių dešimties vilkų gaują ir nusprendė prie jų prieiti šiek tiek arčiau, kad padarytų gerų nuotraukų. Nors daugelį labiau nustebintų didesnių gyvūnų – tigrų ar lokių pasirodymas miškuose, tačiau šioje apskrityje sutikti vilkus yra tikra retenybė. Grupelė mėgėjų-fotografų nusprendė gaują sekti saugiu atstumu, kai Tanay pamatė kai ką neįprasto – kai ką, ko tikrai neturėtų atsitikti gamtoje.
Vieno vilko galva buvo įstrigusi plastikinėje talpykloje. Jis atrodė labai nusilpęs ir senokai neėdęs. Taip atrodė todėl, kad, manoma, jis su šia tara ant galvos gyveno net kelias savaites. Žinoma, nebuvo galima tiksliai nustatyti, kiek laiko jis taip gyveno, tačiau Tanay suprato vieną – jei jis vilko neišgelbės, gyvūnas greitai gali mirti iš bado.
Tanay Panpalia nuotr.
Draugų kompanija paskambino į Nagpuro miškų departamentą ir papasakojo apie šią situaciją. Kol laukė atvykstančios pagalbos, Tanay, kartu su dar dviem draugais, sekė vilkų gaują apie dvi valandas.
Tanay Panpalia nuotr.
Tanay, kuris yra Tadoba-Andhari tigrų draustinio narys, tiki, kad plastikinė talpykla tikriausiai priklausė kažkam iš šalia esančio kaimo, ten žmonės šiuos daiktus naudoja grūdams ir kitam maistui laikyti. Vilkas, matyt, ieškojo maisto ir manė, kad toje taroje galės kažką rasti, todėl ir papuolė į šią situaciją. „Jaunas vilkas atrodė labai silpnas, nes negalėjo valgyti per tą plastikinį konteinerį. Gerai, kad talpykloje buvo skylių, todėl vargšas gyvūnas galėjo bent kvėpuoti ir gerti vandenį ir, turbūt, išgyveno tik dėka to,“ pasakojo Tanay.
Tanay Panpalia nuotr.
„Pasisekė, kad vilkas nebuvo sužalotas. Mes purškėme ant jo vandenį, kad nukristų jo kūno temperatūra ir tuomet paleidome jį atgal į laisvę. Jis labai greitai pabėgo ir prisijungė prie savo gaujos. Visa gelbėjimo operacija truko apie tris valandas, bet buvo tikrai verta,“ pridūrė vyras.
Tai turėtų būti pamoka žmonėms visame pasaulyje. Juk visur yra laukinė gamta ir joje gyvenantys gyvūnai. Ir tik žmonės yra atsakingi, kokioje gamtoje jie turės gyventi.