© Mikael Aldo nuotr.

Daugybę meno mylėtojų baigiantis sužavėti ir pavergti savo pusėn jaunasis kūrėjas Mikael Aldo nenustoja stebinti savo nauju požiūriu į fotografiją. Tamsūs potepiai, persikūnijimas ir neįprastos kūno bei gamtos formos – jaunojo menininko vizitinė kortelė. Pagavęs mūzą ir atradęs savo stilių jaunuolis neaprėpiamais žingsniais skinasi kelią šlovės link.

Mikael Aldo gimė 1996 metais, Indonezijoje. Būdamas keturiolikos, jis pirmą kartą susidomėjo fotografija. Suradęs seną brolio fotoaparatą vaikinas pradėjo įamžinti elementarius kadrus, tokius kaip knygos, baldai, pastatai, gyvūnai, o kiek pramokęs naudotis dabar jau nuo jo neatsiejamu mechanizmu, jis po truputį atrado savo stilių ir susidomėjo autoportretų kūrimu. Kaip teigia pats menininkas, savęs pažinimo kelias nebuvo lengvas, o atrasti savo mėgstamą kryptį jam padėjo projetas, kurio metu vaikinas nusprendė kiekvieną dieną per 365 dienas, įamžinti po puikų kadrą ir taip atrasti tai kas jam patinka ir ko jis turėtų atsisakyti savo tolimesniuose darbuose.

„Kai tik pradėjau fotografijų ciklą, neturėjau žalio supratimo kuria linkme man reikėtų pradėti kurti. Tačiau visa ko eigoje šis projektas man leido atsirinkti tai kas mane žavi ir įkvepia labiausiai, ir tai ko turėčiau vengti bandant sukurti nepriekaištingą kadrą. Sunkiausia buvo tai, jog aš jau turėjau viziją, kaip tam tikras portretas turi atrodyti, savo galvoje susidėliodavau kiekvieną spalvą ir smulkmeną, tad visko įgyvendinimas realybėje tapo tikru iššūkiu man ir mano fotografuojamiems žmonėms. Žinoma, būdavo dienų kai įkvėpimas kažkur išgaruodavo, tad tekdavo gerai pasukti galvą ir semtis idėjų iš aplinkinių bei gamtos, tačiau nepaisant visko, tai buvo tikras išbandymas man, kaip jaunam menininkui, kuris padėjo atrasti savo mėgstamą stilių ir pagilinti žinias fotografijos subtilybėse. Praktika ir nuolatinis darbas – raktas į profesionalumą ir sėkmę.“, teigia Mikael.

Mikael-Aldo-7

© Mikael Aldo nuotr.

Savo stilių jis įvardina kaip mistišką ir dramatišką. Ir išties, pažvelgus į jaunojo fotografo darbus čia galima pastebėti, kaip žmogaus siluetai susilieja su gamta, peržengdami realybės sieną ir perkeldami mus į menininko sukurtą stebuklingą pasaulį. Vaikščioti ant debesų, skristi virš žemės, degti liepsnose, sklęsti virš vandens ar persikūnyti į kitą būtybę – visa tai įmanoma Mikael nuotraukose. Šio jaunuolio darbai siunčia stiprią žinutę visuomenei, jog ribos egzistuoja tik mūsų galvose, tačiau jas peržengus atsiveria naujos galimybės ir visiškai kitas, jaudinantis ir nenuspėjamas pasaulis, kupinas jausmų, judesio ir emocijos.

Mikael-Aldo-8

© Mikael Aldo nuotr.

Vaikinas teigia, jog prieš sukurdamas kadrą, visų pirma jį įsivaizduoja judantį ir gyvą, jam dažnai tenka piešti eskizus, ilgai ieškoti tinkamos vietos norimam rezultatui gauti. Tačiau galima tvirtai teigti, jog visos įdėtos pastangos, laikas ir didelis noras pasiekti tobulumą ir atsispindi jauno menininko darbuose. „Man, tai nebuvo lengvas kelias atrandant savo pašaukimą. Tačiau dabar, pirmą kartą gyvenime aš stoviu tvirtai, žinantis ko noriu iš savęs, mylintis savo darbą ir ieškantis galimybių bei progų įgyvendinti visus savo siekius, svajones bei naujus projektus, kurie nenumaldomai kirba mano galvoje. Tik pabaigęs mokyklą įsisukau į meno pasaulį ir dabar jau neįsivaizduoju savęs be fotoaparato ir visų nuotykių, kurie manęs dar tik laukia šioje spalvingoje ir nuolat kintančioje specialybėje.

Mikael-Aldo-4

© Mikael Aldo nuotr.

Gimęs ir augęs mažame Indonezijos miestelyje Mikael Aldo priverčia mus pažvelgti į pasaulį jo jaunomis akimis ir pamatyti tai, ko neįmanoma paaiškinti blaiviu protu, ir tai kas galbūt net neegzistuoja realiame pasaulyje. Beribė fantazija, tamsūs potepiai, neįprasti žmonių portretai, gamtos pateikimas kitu kampu – jauno vaikino vizitinė kortelė. Net neabejotina, kad mes dar ne kartą apie jį išgirsime ir žavėsimės jo fotografijomis. O visi norintys pamatyti daugiau Mikael Aldo darbų, gali apsilankyti jo vardo svetainėje arba facebook profilyje, kur rasite visas jo idėjas ir fantazijas realizuotas nuotraukose.

© Mikael Aldo nuotr.

© Mikael Aldo nuotr.

© Mikael Aldo nuotr.

© Mikael Aldo nuotr.

Mikael-Aldo-9

 

© Mikael Aldo nuotr.

Taip pat skaitykite: