Japonija aplenkė Singapūrą ir nuo šiol turi galingiausią pasą visame pasaulyje. Remiantis Henley Passport Index duomenimis, 2018-tų metų spalio pradžioje Japonišką pasą turintys asmenys įgavo teisę Mianmare lankytis be vizos ir tai juos padarė laisviausiai turinčius teisę keliauti žmones pasaulyje.

Henley Passport Index reitingai yra paremti duomenimis, gautais iš Tarptautinės Oro Transporto Asociacijos. Sistemos skaičiavimai atliekami remiantis tuo, į kiek šalių tam tikri piliečiai gali įvažiuoti be išankstinės vizos. Formaliai reitingas yra atnaujinamas kas metus, tačiau atsiradus pakeitimų vizų išdavimo politikoje, apie jas nelieka nepranešta.

Pirmas reitingo vietas užimančios šalys dalinosi pirmąją vietą, kai vasario mėnesį pakilo į viršūnę, tačiau atėjus spaliui Japonija aplenkė Singapūrą ir nuo šiol turi teisę be išankstinės vizos lankytis 190-tyje šalių nustumdama Singapūrą į antrą vietą su 189-iomis šalimis. Trečioji vieta atitenka net kelioms valstybėms. Tarp jų yra Vokietija, Pietų Korėja ir Prancūzija. Visos trečios vietos šalys turi teisę be vizos lankytis 188-iose užsienio šalyse.

Jungtiniai Arabų Emyratai padarė didžiausią progresą pastaraisiais metais. Šalis iš 62-os vietos pakilo į aukštą 21-ąją ir jos piliečiai turi teisę be vizos lankytis net 161-oje valstybėje. Tai didžiausias kada nors užfiksuotas reitingo šuolis, kurio dėka JAE tapo šalimi, kurios gyventojai gali keliauti į daugiausia šalių iš visų Vidurio Rytų Azijos valstybių.

Kinija taip pat parodė turinti, kur tobulėti. Nuo 2017-tų metų pakilusi net per 14 pozicijų, šiuo metu yra 71-oji pasaulyje.

Remiantis tais pačiais duomenimis, Afganistanas ir Iranas turi silpniausius pasus pasaulyje. Jie su beviziu režimu gali patekti tik į 30 užsienio valstybių. Tuo tarpu Lietuva yra ne taip žemai, mes galime laisvai keliauti net į 179 užsienio teritorijas.

Pasų reitingai paskelbti, nors Didžiosios Britanijos piliečiai vis dar laukia patvirtinimo, ar galės laisvai keliauti Europos Sąjungoje. Tai bus aišku tik 2019-tais metais.

Taip pat skaitykite: