Dizaineris bei programuotojas Raymondas Thi paskatino mus naujai įvertinti filmų kinematografiją. Pasitelkus savo programėlę „Composition Cam“ jis išryškino puikias įsimintinų scenų kompozicijas ikoniškuose filmuose ir serialuose, tokiuose kaip „Švytėjimas“, „Bręstantis blogis“ ar „Pilietis Keinas“. Neseniai Raymond Thi išplėtojo savo idėją nagrinėdamas vizualiai dar nuostabesnes filmų ir televizijos kompozicijas.

Raymondas Thi uždeda ryškias, rausvas linijas, kad parodytų, kaip sukurta kiekviena scena. Pasitelkus tokias paprastas figūras kaip trikampiai ir apskritimai, taip pat dalijimą į puses bei trečdalius, jis parodo, jog kiekvienas filmo kadras – kaip balta drobė, nuolat virstanti nauju meno kūriniu. Kinematografai, kaip ir kitų sričių menininkai, naudoja tas pačias kompozicines gaires, tik jose yra dinamikos – jų kūriniai nuolat juda. Kai pagalvojate, kad šios fotografijos yra tik viena dalelė iš viso kūrinio, pasidaro dar įspūdingiau.

31

Filmas „Švytėjimas“

Nuo projekto pradžios Raymond Thi sukūrė naują svetainę pavadinimu „Geometric Shots“, kurioje yra šių nejudančių kadrų iš filmų ir televizijos rinkinys. „Šioje svetainėje šaunu yra tai, kad visos nuotraukos yra pažymėtos ir suskirstytos į kategorijas“, – portalui „My Modern Met“ pasakojo Raymond Thi. Kompozicijos suklasifikuotos pagal jų struktūrą (pavyzdžiui, kvadrantas, įstrižainė ar simetrija). „Į kadrus įdomu žiūrėti, kai jie sugrupuoti“, – paaiškino Raymond Thi. „Galima aiškiai pamatyti atsirandančius tam tikrus modelius, pavyzdžiui, atvaizdai, kuriuose yra trikampiai, labai siejasi su galia.“

Apsilankykite svetainėje „Geometric Shots“, kad pamatytumėte, kokius kadrus ir jų kompozicijas atskleidė Raymond Thi. Jeigu norėtumėte uždėti linijas savo fotografuotoms nuotraukoms, galite parsisiųsti programėlę „Composition Cam“, kuri yra pritaikyta „iOS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms.

 

32

Filmas „Volstryto vilkas“

Dėl stiprių filmo kompozicijų šios scenos yra įsimintinos.

33

Filmas „Rekviem svajonei“

34

Serialas „Šerlokas“

35

Serialas „Vakarų pasaulis“

 

36

Filmas „Likime kartu“

38

Serialas „Bręstantis blogis“
39

Filmas „2001 metų kosminė odisėja“

40

Filmas „Krikštatėvis“

41

Filmas „Daktaras Streindžlavas arba kaip aš nustojau jaudintis ir pamilau atominę bombą“

 

42

Filmas „Nužudyti Bilą“

44

Filmas „Metropolis“

45

Filmas „Metalinis apvalkalas“

46

Filmas „Viešbutis „Didysis Budapeštas““

47

Filmas „Bekraštė istorija“

48

Serialas „Juodas veidrodis“

49

Filmas „Prisukamas apelsinas“

50

Animacinis filmas „Šaunusis ponas Lapinas“

Taip pat skaitykite: