Harry Styles / „American Vogue“ nuotr.

Harry Stylesas – britų dainininkas, dainų autorius ir aktorius, geriausiai žinomas kaip pop grupės „One Direction“ buvęs narys. Jo pasirodymas gruodžio mėnesio „American Vogue“ viršelyje keičia visą 128 metų žurnalo istoriją, kadangi žurnalo viršelio dar niekada nėra puošęs vyras.

Tylerio Mitchello nufotografuotame viršelyje H. Stylesas dėvi „Gucci“ suknelę ir smokingo švarką. Po savo „One Direction“ karjeros H. Stylesas tapo žinomas dėl savo androginiškos, sklandžios mados prasmės. Nors jis vengia apibrėžti savo tapatybę, jis gynė savo „seksualinį neaiškumą“ ir liko atviras LGBTQ teisių šalininkas. Per daugelį metų dainininkas tikrai parodė savo androginišką stilių. Pradedant blizgančiais kostiumais scenoje, baigiant nagų dažymu. Harry yra vienas iš daugelio asmenų, besireiškiančių nepaisant lyčių aprangos stereotipų.

Panašu, kad jo „Vogue“ viršelis sulaukė prieštaringų atsiliepimų. Kai kurie tai priemė kaip lyčių normų griovimo etapą. Amerikiečių konservatorių autorė Candace Owens neseniai pasidalijo savo nuomone apie fotosesiją. Ji „Twitter“ paskyroje teigė, kad H. Stylesas rodo „nuolatinę mūsų vyrų feminizaciją“ ir pridūrė: „Grąžinkit vyriškus vyrus“.

Panašiai jautėsi ir Alokas Vaid-Menonas, lyties neatitinkantis performansų menininkas. Jis paaiškino savo prieštaringus jausmus „Instagram“ įrašu, kuriame surinkta daugiau nei 250 tūkst. teigiamų įvertinimų: „Ar aš džiaugiuosi matydamas, kaip Haris palaikomas dėl atviro madingų lyčių mados normų nepaisymo? Taip. Ar spalvų transfemerai giria už tai, kad kiekvieną dieną daro tą patį? Ne. Ar aš manau, kad tai yra visuomenės evoliucijos, einančios nuo dvinarės lyties, pažangos ženklas? Taip. Ar manau, kad baltieji vyrai turėtų būti laikomi lyčių atžvilgiu neutralios mados veidu? Ne. Ar tai Hario kaltė? Ne. Dėl to kaltos transmisogijos ir rasizmo sistemos“.

Tačiau atrodo, kad balsinė dauguma internete mėgsta naują dainininko išvaizdą ir stojo ginti Harry Styleso.

 

Jameela Jamil taip pat gynė Harry savo „Twitter“ paskyroje, kartu visiems primindama, kad perukai, pėdkelnės ir makiažas kažkada buvo laikomi vyriška išvaizda: „Haris Stylesas yra labai vyriškas, nes pirmiausia vyrišku reiškia būti kuo tik nori, o ne tai, ką kai kurie toksiški, moterų nekenčiantys homofobai nusprendė prieš šimtus metų. Jis tobulas 104 proc.”.

 

Natūralu, kad naujienos pasklido žaibiškai ir greitai pradėjo populiarėti socialiniuose tinkluose. Apie šią situaciją pakomentavo ir pats Harry Stylesas: „Drabužiai yra skirti linksmintis, eksperimentuoti ir žaisti. Žaisti su drabužiais suteikia labai daug džiaugsmo. Niekada per daug negalvojau, ką tai reiškia – tai tiesiog tampa šia išplėstine kažko kūrimo dalimi. Vaikystėje man tikrai patiko puošnios suknelės. Kai buvau jaunas net dėvėjau pėdkelnes mokykliniam spektakliui. Pamenu, man tai buvo beprotiška. Ir tai buvo ta vieta, kur viskas prasidėjo”.

Naujame numeryje dainininkas Harry kalba apie savo planus keliauti į Tokiją, savo muziką ir, žinoma, apie savo įvaizdžio pasirinkimus.

Taip pat skaitykite: