Edvardas Žičkus / Asmeninio archyvo nuotr.

Ilgus metus gyvenimo būdo laidomis LRT žiūrovus džiuginęs Edvardas Žičkus prieš keletą savaičių pranešė keičiantis profesiją. Žurnalistas tapo žurnalo „Stilius“ vyriausiuoju redaktoriumi.

Savo sekėjams socialinio tinklo paskyroje atskleidė, kodėl iš eterio dings jo kurta laida „Gyvenimas“:

„Penktadienis. Pabaiga sunkios darbo dienos, savaitės ir nelengvo etapo, užsitęsusio nuo pavasario. Dar taip norėtųsi vasariškos ramybės, bet viskas dėliojasi taip, kad aplink kyla šurmulys. Nors klausimų visiems gerokai daugiau, nei atsakymų, bet reikia sudėlioti kai kuriuos taškus.

Žinau, kad kažkur jau pasirodė žinia, jog po penkerių metų LRT nutarė neberodyti laidos „Gyvenimas“. Su šia žinia visa komanda bandome susigyventi kelias pastarąsias savaites. Tai nereiškia, kad per tą laiką nieko nevyksta ir beveik dešimtmetį drauge dirbanti komanda suka savais keliais. Kur tiksliai pasuks „Gyvenimo“ kelias šį rudenį, dar tiksliai nežinome ir patys. Žinia apie derybų rezultatus telieka ateičiai. Žinau viena, kad tai nėra pabaiga. Įvairiuose kanaluose kūrėme gyvenimo būdo laidas, kuriose rodėme žmones iš didžiosios raidės, keliones, pomėgius, patirtis, pamokančias istorijas, LRT atlikome ne tik misiją, bet ir trečiadienio vakarais surinkdavome itin lojalią auditoriją.

Per 20 metų TV eteryje sutikau daug nuostabių žmonių, įgavau neįkainojamos patirties, bet tuo pačiu visada žinojau, kad darbas televizijoje – viena nepastoviausių veiklų. Nesiplėsiu apie konkursus, „savus“ ir „svetimus“.

Labai ilgai galvojau, kiek verta ir reikia leistis į gylį šioje žinutėje, nes jos tikslas pasakyti: taip, jūs teisūs – „Gyvenimo“ per LRT naujame TV sezone neliks. Protingiausia būtų šioje vietoje dėti tašką. Bet prieš jį būtina padėkoti visiems nuostabiems žmonėms, kuriuos sutikome LRT koridoriuose per pastarąjį penkmetį. Jų nerodo per TV, dažnai jie dirba anapus kompiuterio ekrano, ar net nykiose archyvo patalpose belangiame rūsyje. Ačiū visiems kolegoms, su kuriais smagiai bendraudavom valgykloje, koridoriuose, grimerinėje, studijos užkulisiuose, kabinetuose. Nežinau, kaip padėkoti tiems ištikimiems žiūrovams, kurie trečiadienio vakarais tapdavo savotiškais visos mūsų komandos gyvenimo pakeleiviais ir laidai dar nė nepasibaigus užversdavusiais komentarais bei klausimais visus projekto kūrėjus.

Ačiū visiems „Gyvenimo“ herojams, savo gyvenimus ir istorijas patikėjusiems būtent mums. Tai tikrai nėra atsisveikinimas, tik pasakymas: iki greito susitikimo kituose vandenyse!

Ir pabaigai – žinutė žmogui iš LRT, pastaruosius metus siekusiam ne tik suvesti sąskaitas su manimi, bet ir šio tikslo vardan laviravusiam ties pavojinga legalu-nelegalu riba: „tu nelaimėjai, o mes išeiname pakelta galva. Ir kai kitą kartą sutiksi mane kaimynystėje esančioje parduotuvėje bei tiesi ranką, išdrįsk bent jau pakelti akis aukštyn“!

Paskutinėse šio ilgo posto eilutėse tikrai yra ir pykčio, ir nuoskaudos, ir nusivylimo žmonėmis, aklai tikinčiais to asmens nuomone. Kadangi jau išsiliejau šiame gerai apgalvotame poste ir dabar yra penktadienio vakaras, tai visiems linkiu gražaus savaitgalio bei švaraus rytojaus. #gyvenimasyragražus“, – rašė E. Žičkus.

Taip pat skaitykite: