Fan Bingbing

Fan Bingbing – viena garsiausių ir geriausiai apmokamų ne tik Kinijos, bet ir pasaulio kino žvaigždė, įvairų tarptautinių prekių ženklo veidas, kaltinama už mokesčių mokėjimo vengimą, kurių bendra vertė siekia 880mln. juanių (128mln. JAV dolerių).

Fan Bingbing daugiausiai apmokama Kinijos aktorė. Pagal šį rodiklį daugiausiai uždirbanti kino aktorė šalyje, pasaulyje užimanti penktą poziciją. 37- erių kino žvaigždė puikiai pažįstama iš filmų: „Geležinis žmogus 3“, „Iksmenai: Praėjusios ateities dienos“. Prieš skandalą kino žvaigdžė buvo pakviesta vaidinti su Penelope Cruz Holivudo filme „355“.

Jau keletą mėnesių Fan Bingbing nesirodanti viešumoje kaltinama naudojasi vadinamąja „In-jang“ sutartį, leidžiančia išvengti tikrosios mokesčių mokėjimo sumos. Tai populiari dvejų dalių sutartis, dažnai naudojama Kinijos aktorių, kurios metu sudaromos dvi skirtingos sutartys. Vienoje sutartyje aktoriai pasirašo ir nurodo tikrąją uždirbto honoraro sumą, kitoje sutartyje pateikiama mokesčių inspekcijai sumažinta suma, kuri padeda nuslėpti tikrąją mokesčių sumą.

Pavyzdžiui klaidingos mokesčių deklaracijos buvo pateiktos ir už būsimą kuriamą vaidmenį režisieriaus Siao Fengo filme“ Oro smūgis“, kuriame vaidina ir Briusas Vilis. Filme aktorė uždirbs apie 4.4 milijono JAV dolerių, tačiau deklaravo tik trečdalį sumos. Nuslėpė apie 1.1mln. JAV dolerių mokesčių.

Fan Bingbing

Fan Bingbing / Filmo „X-men” kadras

Aktorė savo socialinėje paskyroje Weibo.com atsiprašė savo 62 milijonų sekėjų pranešdama, kad prisiima atsakomybę už mokesčių slėpimą. „Nesu verta visuomenės pasitikėjimo ir nuvyliau gerbėjus, kurie myli mane“, – teigia filmo ir televizijos serialų žvaigždė F. Bingbing.

Fang Binging nuslėpti mokesčiai sutapo su Kinijos valdžios sugriežtintais mokesčiais kino aktoriams. Birželio mėnesį valdžia apribojo aktorių atlyginimus 40-čia proc. viso televizijos šou gamybos biudžeto ir 70-čia proc. kainos mokamos visiems filmo aktoriams.

Valstybinė Kinijos žiniasklaida pranešė, kad tai užtikrins sąžininga kino ir televizijos plėtrą, bei mokesčių mokėjimus pagal įstatymus.

Anot valdžios pareigūnų jei mokesčiai, bus sumokėti laiku, aktorei baudžiamosios bylos išvengti pavyks. Socialinėje paskyroje aktorė pranešė, kad kuo greičiau stengsis surinkti lėšas mokesčiams baudoms grąžinti.

Taip pat skaitykite: