Dauguma sutiktų, jog šiuolaikinė technologijų pažanga turėjo įtakos visų pasaulio žmonių gyvenimo pokyčiams. Tačiau nepaisant šių didelių permainų, vis dar egzistuoja tradiciniai kaimai, kurių internetas ir kitos naujosios technologijos dar nepasiekė. Gyvenimas eina toliau, ir žmonės užsiima sau svarbia veikla, į kurią neįtraukia technologijų.

Gamtos dominavimas šiose vietose yra absoliutus. Gyvenantys tyliai, jie pilnai patenkina savo poreikius. Van, įsikūręs Rytų Antalijos regione Turkijoje, turintis daugybę gyvenviečių, kurios apsuptos kalnų, ežerų ir salų. Statūs keliai veda į išsibarsčiusius kalnų kaimus. Ten svetimšalius vilioja natūralumas ir gyvenimas be naujovių, kurių dabar apstu postmodernioje visuomenėje.

Dokumentinių nuotraukų fotografas – Nadir Bucan, praleido pastaruosius šešerius metus fotografuojant mažų Turkijos kaimų gyvenimą Van regione. Projektas pavadinimu ,,Po saulės šešėliu“ yra kaip testamentas, kuris vaizduoja apnuogintą gyvenimą. Būtent tai, kad egzistuoja nutolęs nuo civilizacijos pasaulis, žmonių išlikimas priklauso tik nuo gyvūnų.

nadir-bucan-van-turkey-village

Rytų Turkijos provincija Van, apgyvendinta daugiausiai kurdų tautybės gyventojų, ir susidaro iš mažų kaimelių. Pats fotografas Bucan persikėlė į šį rajoną mokyti vietos universitete, todėl pradėjo leisti savo laisvalaikį kaimuose. Gauti vaizdai sukūrė turtingą, nesumeluotą pasaulio atspindį, kaip provincijos gyventojai gyveną savo kasdieninius gyvenimus.

nadir-bucan-van-turkey-village-1

Nadir Bucan save apibūdina akademišku dokumentinio stiliaus fotografu. Jis pradėjo fotografuoti analoginiu fotografu 1999 metais, kai skaitmeninė fotografija dar nebuvo žinoma. Jo darbai buvo paskelbti nacionaliniuose ir tarptautiniuose žurnaluose, tokiuose kaip Iz, Gezgin, Deniz ir LensCulture. Tai pat jis neseniai buvo pakviestas į ,,La quatrieme“ tarptautinį fotografijos festivalį bei eksponuoti savo paskutinį darbą Paryžiuje. Lens Culture buvo nominuotas į Awards 2017 metų finalą.

nadir-bucan-van-turkey-village-2

Fotografas šiuo metu dirba prie disertacijos apie dokumentinę fotografiją. Dirba Van Yuzuncu universitete, dailės fakultete dėstytoju bei moko fotografijos savo studentus, ir dalinasi savo patirtimi. Papildomai rašo akademinius straipsnius vietos žiniasklaidoje.

nadir-bucan-van-turkey-village-3

Šis projektas Nadiro yra ilgalaikis. Jis pradėjo šį darbą kurti nuo 2011 metų. Fotografavo įvairius kaimus, pavyzdžiui – Toreli, Bilgi, Uzuntekne, esančius Turkijoje. Visada stengdavosi pateikti keletą profilių iš kasdieninio gyvenimo Van kaime bei išlaikyti glaudžius santykius su gamta.

nadir-bucan-van-turkey-village-4

,,Jų gyvenimas yra labai sunkus, bet jie yra laimingi. Technologijų pažanga nedaro žmonių laimingesnių. Aš nesu prieš technologijas, tačiau tai gali būti žalinga, kai tai pradeda valdyti mūsų gyvenimus, o ne padėti. Palyginus praeities civilizacijas su dabartimi, mes matome, kad esame technologiškai pranašesni. Bet tada kultūra, menas ir laimė buvo toliau pažengusi negu dabartyje.“- pasakoja fotografas.

nadir-bucan-van-turkey-village-5

,,Aš nežinau, kada tiksliai šis projektas bus baigtas. Bet, kiek laiko aš būsiu šiame Van regione, tiek džiaugsiuos galimybę čia gyventi, ir pamatyti tikrąją laimę iš žmonių, kurių dar nepaveikė globalaus pasaulio technologijos.“

nadir-bucan-van-turkey-village-6

nadir-bucan-van-turkey-village-7

nadir-bucan-van-turkey-village-8

nadir-bucan-van-turkey-village-9

nadir-bucan-van-turkey-village-10

nadir-bucan-van-turkey-village-11

nadir-bucan-van-turkey-village-12

nadir-bucan-van-turkey-village-13

nadir-bucan-van-turkey-village-14

nadir-bucan-van-turkey-village-15

Taip pat skaitykite: