Londone dirbantis fotomeninkas Romanas Sakovičius savo darbais žiūrovui atskleidžia milžinišką skirtumą tarp to, kaip atrodo žmonės pasinėrę į narkotikų liūną ir to, kaip jie atrodo, kuomet visai nevartoja narkotikų.

Padalindamas savo fotomodelių portretus pusiau (vienoje pusėje tai, kaip jie atrodė vartodavę narkotikus, kitoje – kaip jie atrodė būdami „švarūs“ nuo narkotikų), kiekvienoje iš nuotraukų sukuria milžinišką kontrastą. Visiškai neatsitiktinai šį savo projektą Romanas Sakovičius pasirinko pavadinti „Pusė“ (Half).

Nors galbūt ir galima pagalvoti, jog kuriant šiuos portretus nebuvo apsieita ir be daugybės pastangų su fotošopu, tačiau pats fotomeninkas teigia, kad beveik viskas yra sukurta tiesiog naudojantis fotoaparatu. 

Konstatuoti galime tik vieną – rezultatas stulbinantis. Šio projekto pagalba žmogus gali susipažinti su destruktyvia narkotikų galia, o ypač – metamfetamino, padarančio milžinišką žalą bet kurio žmogaus išvaizdai.

41

Pats Romanas Sakovičius pripažįsta, kad šie darbai gali pasirodyti stereotipiška refleksija to, ką reiškia vartoti narkotikus. Kita vertus, kartu tai gali būti ir labai stiprus bei efektyvus pavyzdys, priversiantis bet kurį iš mūsų susimąstyti.

42

43

44

45

Taip pat skaitykite: