mil.ru / Wikimedia Commons nuotr.

Elitinis Rusijos jūrų pėstininkų dalinys pasmerkė savo viršininkų sprendimų priėmimą po to, kai jo nariai patyrė didžiulių nuostolių per, jo žodžiais tariant, „gluminantį“ puolimą Rytų Ukrainos kaime, sekmadienį pranešė provokiškai nusiteikę žurnalistai.

Rusijos pajėgos lapkričio 2 d. pradėjo puolimą prieš Ukrainos įgulą Pavlivkoje į pietvakarius nuo Donecko, siekdamos perimti pagrindinio tiekimo kelio kontrolę, teigė Ukrainos kariškiai ir prorusiški pareigūnai.

Po keturių dienų 155-oji gvardijos jūrų pėstininkų brigada laiške savo gimtojo regiono Tolimuosiuose Rytuose gubernatoriui kaltino savo karinius vadovus dėl 300 vyrų netekties.

„Mes buvome įmesti į beviltišką puolimą“, – laišką citavo promaskvietiška tinklaraštininkė Anastasija Kaševarova ir „Grey Zone Telegram“ kanalas.

Valstybinės žiniasklaidos karo korespondentas Aleksandras Sladkovas atskleidė, kad laiškas egzistuoja, tačiau jo tiesiogiai necitavo.

Jūrų pėstininkai iš Primorės krašto Vladivostoko miesto kaltino savo tiesioginį vadą ir Rusijos Rytų karinės apygardos vadovą, kad jie, nepaisydami strategiškai nepalankios padėties, „dėl savo ataskaitų ir apdovanojimų“ privertė žygiuoti į Pavlivką.

„Per keturias dienas dėl „didžiųjų vadų“ „kruopščiai“ suplanuoto puolimo praradome apie 300 žuvusių, sužeistų ir dingusių be žinios vyrų“, – sakoma laiške.

Karo analitikas Robas Lee, cituodamas Rusijos karo korespondentą Aleksejų Sukonkiną, penktadienį sakė, kad per dvi dienas žuvo 63 brigados nariai – daugiau rusų jūrų pėstininkų nei per visą pirmąjį Čečėnijos karą dešimtojo dešimtmečio viduryje.

„Apygardos vadovybė kartu su [brigados vadu] tai slepia… bijodami atsakomybės“, – sakoma sekmadienį išplatintame laiške. „Jiems nerūpi niekas kitas, tik pasipuikuoti. Jie vadina žmones mėsa [patrankų mėsa]“.

Laiško autoriai, kaltindami savo vadus, kad jie naudojasi Generalinio štabo viršininko Valerijaus Gerasimovo apsauga, prašė Primorės srities gubernatoriaus Olego Kožemiako atsiųsti nepriklausomą komisiją, kuri patikrintų Pavlivkos kampanijos pagrįstumą.

O. Kožemiako nurodė ištirti skundą dėl galimos Ukrainos žvalgybos tarnybų „dezinformacijos“.

Vėliau pirmadienį Rusijos gynybos ministerija paskelbė pareiškimą, kuriame neigia brigados teiginius, sakydama, kad jos nuostoliai neviršijo 1 proc. žuvusiųjų ir 7 proc. sužeistųjų.

Ji taip pat teigė, kad Ukrainos pajėgos patyrė nuo septynių iki devynių kartų daugiau nuostolių nei 115-oji brigada. Ministerija taip pat tvirtino, kad elitinis dalinys per 10 dienų „efektyviai“ užėmė 5 kilometrus žemės ir tęs darbą „iki visiško kovinių užduočių įvykdymo“.

Taip pat skaitykite: